Vo sviatok všetkých svätých čakal na baranov duel v Nových Zámkoch. Favoritom zápasu boli jasne Banskobystričania, ktorí si užívali niekoľko zápasovú sériu bez prehry. Tú však v poslednom zápase ukončil Slovan Bratislava a barani tak stratili vedúcu pozíciu v tabuľke.

Už v úvode stretnutia sa dostali domáci do veľkej šance, keď zachytili Ďatelinkovu prihrávku. Väčšie ohrozenie z tejto akcie neprišlo. Banskobystričania sa rýchlo dostávali do útočného pásma Nových Zámkov, z čoho vyťažili aj prvý gól. V 7. minúte dostal dobrú prihrávku na útočnú modrú Lunter, a v samostatnom nájazde prekonal blafákom Kristína. Nové Zámky nedokázali reagovať na inkasovaný gól a zápas tak pokračoval v aktivite hosťujúceho mužstva. V 17. minúte si barani vypracovali niekoľko nebezpečných akcií, z ktorých ale nedokázali využiť ani jednu. Najbližšie ku gólu mala prvá formácia, keď po strele Bartánusa domáci gólman len spomalil puk, a vyčkávajúci Gabor sa ho snažil prepašovať za bránkovú čiaru. Všetko zachránil Šmach a prvá tretina skončila jednogólovým rozdielom.

Do druhého dejstva nastúpili Nové Zámky aktívnejšie a dokázali si vypýtať presilovú hru. Tá však nedopadla podľa ich predstáv a Šťastný s Lunterom v nej dokázali založiť protiútok. V 26. minúte mal blízko k vyrovnaniu Ondrušek, ale jeho zakončenie smerovalo tesne vedľa. Hra bola oproti prvej tretine plynulejšia, čo svedčilo aj o množstve šancií na oboch stranách. O slovo sa prihlásil aj Fafrák, ktorý sa snažil tečovať strelu Cardwella. Od 35. minúty začali mať miernu streleckú prevahu hostia. V samotnom závere tretiny poslal Bubela Banskobystričanov do dvojgólového vedenia.

V poslednej dvadsaťminútovke mali barani k dispozícii dvojgólové vedenie. Hostia sa snažili držať puk na svojich hokejkách a kontrolovať tak vývoj hry. V 48. minúte sa zdalo, že Banskobystričania majú zápas vo svojich rukách, pretože na 3:0 upravil delovkou Southorn od modrej čiary. Novozámčania ale nezahodili “flintu” do žita a v 50. minúte znížili na 3:1. Následne mohli znížiť na rozdiel gólu po vylúčení Bubelu, ale presilová hra ostala opäť nevyužitá. V závere stretnutia Nové Zámky vyložili karty na stôl, odvolali brankára a nasťahovali sa do tretiny hostí. Na znižujúci gól to nestačilo a barani si z Nových Zámkov odniesli tri body.

Tipsport liga – 19. koloe- Nové Zámky

HC Nové Zámky – HC’05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 50. Jurík – 7. Lunter (Jääskelainen, Mihálik), 40. Bubela (Hrnka, Hohmann), 48. Southorn (Jääskelainen, Hohmann)

Zostava HC Nové Zámky: Kristín – Hatala, Ordzovenský, Hain, Mikuš, Šmach, Drtina, Pavúk – Pospíšil, Hruška, Jurík – Jakúbek, Fábry, Bajtek – Štumpf, Ondrušek, Rogoň – Šmída, Bečka.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Gajan – Brejčák, Ďatelinka, Mihálik, Southorn, Cardwell, Nemčík, Zubák – Bartánus, Šťastný, Gabor – Jääskelainen, Hickmott, Lunter – Hohmann, Bubela, Hrnka – Fafrák, Giertl, Kabáč.

V ďalšom kole privítajú barani pod Urpínom Liptovský Mikuláš. Zápas sa odohrá v nedeľu, 3. novembra o 17.00 hod.