Po odchode viacerých opôr z minulej sezóny sa vedenie baranov rozhodlo angažovať dve zahraničné posily. Klub spod Urpína tak pokračuje vo svojej filozofii budovať káder na kvalitných hráčoch zo zahraničia, ktorí budú zároveň oživením slovenskej hokejovej súťaže.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HK Nitra, 30.03.2014, Banska BystricaDres s baranom na hrudi oblečie fyzicky silný hokejista s výbornou palicovou technikou a tvrdou strelou od modrej čiary, 24-ročný americký obranca Max Nicastro. V roku 2008 si ho v treťom kole draftu z 91.miesta vybral Detroit Red Wings, ktorý mu po skončení štúdia na Bostonskej univerzite predostrel dvojročný kontrakt. S Tomášom Tatarom sa v sezóne 2012/2013 stretol na farme červených krídel v Grand Rapids, kde odohral 25 zápasov s bilanciou 1 gól a 2 asistencie. Keďže mu Detroit do konca júna neponúkol kvalifikačný kontrakt, stal sa tak neobmedzeným voľný hráčom a hneď na druhý deň po ňom siahla Banská Bystrica.

V bráne nahradí Zanea Kalembu 29-ročný gólman so švédskym aj fínskym občianstvom Miika Wiikman. Výrazne sa presadil v drese Hämeenlinny , za ktorú v sezóne 2005/2006 odchytal 75 zápasov a ako 21-ročný ju priviedol k jedinému titulu v SM-liige. V roku 2007 sa zúčastnil predsezónneho kempu New York Rangers , od ktorého dostal zmluvu na tri roky a odchytal ich na farme v Hartforde. Potom ako bol Al Montoya vymenený do Phoenixu sa stal brankárskou jednotkou. Minulú sezónu bol spoluhráčom Ladislava Nagya v Jokerite Helsinky. Dá sa predpokladať, že bude veľkou posilou, pretože fínska brankárska škole je vo svete uznávaná.