Hokejový vicemajster mení názov klubu. Barani budú v novej sezóne 2015/2016 vystupovať pod názvom HC ’05 iClinic Banská Bystrica. Vedenie klubu sa dohodlo na spolupráci s novým hlavným partnerom – prevádzkovateľom očnej kliniky iClinic.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. HK Nitra - 27.03.2015 - Banska BystricaV očnej klinike iClinic získal klub nového hlavného a titulárneho partnera na dva roky s opciou. Banskobystrický klub niesol vo svojom názve sponzorov naposledy ešte v časoch Iskry. V našej najvyššej súťaži i v zahraničí pritom nejde o nič výnimočné, aj keď z pohľadu fanúšikov nejde o obľúbenú zmenu. Nie však len nový hlavný partner, ale aj postupné predstavovanie nových posíl naznačujú, že barani sa aj v novej sezóne pobijú o najvyššie priečky.

Čerstvými posilami klubu sú útočník Peter Galamboš, ktorý posledné roky pôsobil v Martine a navrátilec do extraligy – obranca Ján Homér. Už skôr klub podpísal zmluvy s novými zámorskými hráčmi, ktorými sú Brett Sonne, Devin Didiomete a Charles – Olivier Roussel.

Barani získali do kádra aj útočníkov Dušana Pašeka, Čecha Mareka Loskota a obrancu Ivana Jankoviča. Mužstvo si zaistilo aj hráčov z minulej sezóny a predĺžilo zmluvy s Milanom Kytnárom, Lukášom Handlovským, Máriom Lunterom, Tomášom Matouškom, Martinom Gründlingom i s brankárom Mathieuom Corbeilom. Tím bude naďalej viesť trénerské duo Miroslav Chudý a Richard Zedník