V posledných zápasoch výrazne úspešní Banskobystričania pokračovali vo svojej ceste po klziskách súpera v Poprade. Tri kolá pred koncom chceli udržať nasadený trend a cestovať domov s bodovým ziskom, čo sa im po atraktívnom zápase aj podarilo.

HK AutoFinance Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 2:3 sn (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 3. Suchý (Rapáč, Vaic), 31. Svitana (Kovačevič, Škovira) – 4. Jabrocký (Hlinka, Kútny), 12. Sýkora (Jokila, Kristoffersson), rozhod. nájazd: Jokila     stretnutie sledovalo: 1 600 divákov

Zostavy:

HK AutoFinance Poprad: Melicherčík – Pentikäinen, Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, Kramár – Strömberg, Koskinen, Vaic – Chovan, Balán, Rapáč – Svačina, Kroták, Svitana – Škovira, Takáč.

HC ‘05 Banská Bystrica: Khorosun – Huba, Grman, Brňák, Cebák, Bambúch, Kubka, Novajovský, Beňa – Sýkora, Jokila, Kristoffersson – Kútny, Hlinka, Jabrocký – Kokavec, Pulliainen, Novák – Hričina, Heizer, Češík.

Stretnutie prinieslo hneď v úvode niekoľko zaujímavých momentov. Najskôr bol vylúčený Jokila a jeho faul potrestal strelou do pravého horného rohu brány z medzikružia Suchý, no následne hosťom stačila len minúta na vyrovnanie. Chybu „kamzíkov“ pri mantinely využil z bezprostrednej blízkosti Jabrocký. V ďalšom priebehu bol v dobrej šanci Škovira s Chovanom, prvý menovaný však mieril tesne vedľa. Záver 12. minúty bol časom druhého gólového zápisu „baranov“. Rozohrávková chyba Fabiana adresovala puk Jokilovi, ktorý nahral k pravej tyči Sýkorovi a bolo 1:2. Aktívnejší hostia mohli súperovi ujsť dokonca o dva góly, trestné strieľanie však Kristoffersson na gól nepremenil.

Svižne začala aj druhá tretina, kedy Brňáka lapačkou vychytal Melicherčík a na druhej strane neuspel Rapáč. Chorošun následne bravúrne vychytal aj Svitanu. V polovici zápasu bol nepríjemný Kokavec, no tentokrát sa vyrovnávajúceho gólu dočkali domáci. Strelou spoza Kristofferssona prekvapil ruského legionára Svitana. Do šance sa dostal po Hričinovej akcii Heizer, pred poloodkrytou bránou však ťažký skackavý puk netrafil. Ťažké chvíle pre „baranov“ prišli pár minút pred koncom druhej tretiny, keď domáci hrali plné dve minúty v dvojnásobnej prevahe. Chorošun však svoj tím podržal, obzvlášť počas šance Rapáča pri ľavej žrdi, ktorého betónom na dvakrát vychytal.

V poslednej časti hry sa tempo ako aj početnosť streľby znížili. V dobrej príležitosti bol Jokila, súper ohrozil zase strelou Chovana. „Barani“ následne zatlačili v presilovke, no stopercentnú šancu zahodil v plnom počte Popradčan Škovira. Ten bol medzi kruhmy a pred sebou mal len obrancu, položeného Chorošuna a poloodkrytú bránu, trestuhodne však minul. Pekná kombinačná akcia prišla tiež v presilovke domácich v závere tretiny, no v dobrej pozícii Svačinu Chorošun vychatal. Po vypršaní trestu Kubku fauloval úplne zbytočne Bambúch a „barani“ tak posledné štyri minúty prakticky odohrali vo štvorici. Všetko však zvládli, a na rad tak prišlo predĺženie.

V ňom sa natlačil až do bránkoviska Jokila, no zápas po tejto akcii pokračoval ďalej. Spomedzi Popradčanov to skúšal zase Suchý a ešte blížšie ku gólu mal po chybe banskobystrických zadákov Balán, najlepším mužom v bielo-červenom drese bol však opäť spoľahlivý Chorošun. Vzrušenie so záverečnou sirénou vniesol na ľad ešte Kovačevič s Bambúchom, ktorí si po bitke stretnutie dopozerali v šatni. V samostatných nájazdoch nakoniec mali navrch rovnako ako v pästnom súboji hostia, keď uspel dvakrát Jokila a doviedol svoj tím k bodom v piatom zápase za sebou.

Tip: Aktuálna tabuľka Tipsport extraligy…