Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v utorok 28. septembra na ďalší vonkajší zápas, keď sa v rámci 3. kola Tipos extraligy predstavili na ľade Nových Zámkov. Barani síce prehrávali ako prví, no dokázali zápas otočiť a nadviazať tak na výhru z Popradu.

Po napadnutí Crevier-Morina mali Nové Zámky už od záveru prvej minúty k dispozícii 5-minútovú presilovú hru. V jej úvode sa po Reiniho strele od modrej a následnom zákroku Belányiho ocitol vo výbornej pozícii Šiška, ktorý však puk netrafil. V tretej minúte pohrozili v oslabení Bystričania, keď Fossier prihral v úniku Bergerovi, ktorého zakončenie zneškodnil výborným zákrokom Engstrand. Švédsky brankár domácich predviedol svoje umenie aj v 7. minúte pri obrovskej šanci Ihnačáka. Zahanbiť sa nenechal ani brankár baranov Filip Belányi, ktorý si v 10. minúte poradil s backhandovým zakončením Klempu zblízka bránkoviska. Diváci v Nových Zámkoch ani vo zvyšnom priebehu prvej tretiny gól nevideli, a mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

Skóre stretnutia sa po prvýkrát menilo v 24. minúte, kedy Mišiak vybojoval puk na obrannej modrej čiare a prihral do úniku Robertovi Jacksonovi, ktorý osamotený prekonal Filipa Belányiho. Zverencom fínskeho trénera Tuukku Poikonena sa podarilo otočiť stav stretnutia v priebehu necelých štyroch minút. Na konci 29. minúty sa Gilbert Gabor rútil sám na Engstranda, ktorého ešte neprekonal, no odrazený puk dokorčuľoval Filip Vašaš a poľahky vyrovnal. V 33. minúte sa barani usadili v útočnom pásme, po niekoľkých streleckých pokusoch sa k zakončeniu z blízkosti domácej striedačky odhodlal aj Šoltés a puk usmernil za Engstrandov chrbát Mitchell Fossier. Hostia tak po dvoch tretinách viedli najtesnejším rozdielom.

Na začiatku tretieho dejstva sa hráčom Nových Zámkov podarilo ubrániť zvyšnú časť presilovky baranov, ktorú predelila druhá prestávka. V 48. minúte mohol zdvojnásobiť vedenie Banskej Bystrice Fossier, ktorý však po prihrávke Bergera prestrelil ležiaceho Engstranda, aj jeho bránku. Novozámčanom sa podarilo vyrovnať na 2:2 z presilovky v 52. minúte, keď Klempa prihral pred bránku voľnému Jurajovi Šiškovi, a ten trafil odkrytú časť Belányiho bránky. Posledné slovo však mali barani. V 54. minúte prihral Šoltés Boldižárovi, ten nahodil puk na bránku a presným tečom rozhodol o výhre hostí Chase Berger. V závere zápasu už Bystričania tesné vedenie ubránili a pripísali si tak druhú výhru za tri body v rade.

Tipos extraliga – 3. kolo – utorok 28.09.2021 – Nové Zámky

HC Nové Zámky – HC ’05 Banská Bystrica 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 24. Jackson (Mišiak), 52. Šiška (Klempa, T. Varga) – 29. Vašaš (Gabor, K. Jendroľ), 33. Fossier (Šoltés), 54. Berger (Boldižár, Šoltés). Diváci: 1158

Zostava HC Nové Zámky: Engstrand (Lackovič) – Hatala, Holenda, Ligas, Bull, Knižka, Reini, Hrabčák, Šeliga – Mišiak, Jackson, Farley – Števuliak, Šiška, Klempa – T. Varga, Barto, Kurbatov – F. Tóth, Ferenyi, Ondrušek (tréner – G. Majoross)

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Lopejský, Bdžoch, Boldižár – Bubela, Ihnačák, Mistele – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, G. Gabor, K. Jendroľ – Výhonský, Sojka, Kabáč (tréner – T. Poikonen)

12 HC Košice 2 0 0 0 2 5:9 0

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v Trenčíne, kde v piatok 1. októbra o 18.00 h vykorčuľujú na duel 4. kola Tipos extraligy proti domácej Dukle.