Sviatky pokoja a lásky sú už predo dvermi. Spolu s nimi sa tento rok o slovo pýtajú aj Yné Vianoce. Na Prvý sviatok vianočný sa v banskobystrickom Klube 77 bude hrať pre dobrú vec. Organizátori tradičného letného festivalu mladých kapiel sa touto cestou rozhodli spraviť radosť tým, ktorí nemajú to šťastie tráviť vianočné sviatky v kruhu rodiny. Vstupným, ktoré činí 4€, každý návštevník prispieva na detský domov v Banskej Bystrici na Kollárovej ulici.

25. decembra si v Klube 77 pri punči prídu na svoje najmä priaznivci rocku, hardcoru a metalcoru. Predstaví sa skupina Brainscan, známa aj zo súťaže Česko Slovensko má talent. Ďalej budete môcť zažiť zábavnú partičku chalanov z Eyes of Azrael, hrajúcich štýl zvaný „retardcore“. Chýbať nebudú ani stálice ako Proscribed, či Mystery of 19th October. Z pôvodných mien chýba straight edge kapela Abhorrence a zmena nastala aj ohľadne vystúpenia glam-rockovej formácie Christmas, ktorej česť bude nakoniec hájiť sólové vystúpenie jej frontmana Jackyho Foxxa.

Hudobný program v „sedemdesiatsedmičke“ začína o 18:00 a do polnoci sa na pódiu vystrieda dokopy sedem interpretov:

18:00 – MadFaces
18:45 – Hard to say
19:20 – Mystery of 19th October
20:05 – Jacky Foxx
20:20 – Brainscan
21:20 – Eyes of Azrael
22:00 – Proscribed

Súbežne bude prebiehať aj program v klube Tartaros, kde bude voľný vstup. Hudobný program v Tartarose:

19:00 – Humano Humus
20:00 – Gordon Shumway
21:00 – Godnoise
22:45 – Animality

Pôvodne bol plánovaný aj krst kompilácie s piesňami kapiel, ktoré sa zúčastnili minulých ročníkov Yného festivalu. Organizátori sa však rozhodli že na tomto krste chcú mať prítomné všetky skupiny, ktorých piesne sa na kompilácii nachádzajú a tak sa rozhodli krst preložiť na jún, kedy sa v Banskej Bystrici koná ďalší ročník Yného víkendu.