Oslavy príchodu Stanley Cup-u budú spojené s bohatým kultúrnym programom. Nezabudne sa ani na najslabších. Očakáva sa zaplnené Námestie SNP, doprava v centre bude obmedzená. „Chcem, aby pohár videlo čo najviac ľudí,“ povedal Michal Handzuš, člen víťazného tímu z minulej sezóny NHL.

handzus mesto bbVo štvrtok 8. augusta zavíta do Banskej Bystrice trofej pre najlepší tím kanadsko-americkej hokejovej súťaže NHL. Michal Handzuš, hráč Chicaga Blackhawks má nárok ponechať si pohár na 24 hodín. V rámci nich zorganizoval v spolupráci s mestom Banská Bystrica oslavy na Námestí SNP.

Tie začnú už o štvrtej, na úvod sa predstaví hudobná skupina Družina. Následne prebehne dražba suvenírov od Michala Handzuša, o šiestej by mal do centra zavítať hráč s pohárom. Oslavy zakončí vystúpenie známej skupiny Hex.

Handzuš chce pohár dostať medzi svojich fanúšikov. „Ja som sa s pohárom potešil už v Amerike, teraz je rad na ľudí, aby ho videli,“ povedal na tlačovej konferencii Michal Handzuš. „Ak by prišlo veľa ľudí, tak niektorí by videli Stanley Cup veľmi vzdialene. Rozhodol som sa, že pôjdem Námestím v otvorenom aute, bude to pomalšie, ale ľudia budú môcť vidieť Stanley Cup aj z blízkosti,“ dodáva banskobystrický hokejista.

Akcia bude mať charitatívny charakter. Budú sa dražiť dresy Miša Handzuša, výťažok pôjde na podporu OZ Nožička a pre škôlku pre slabozraké deti. „Veľmi som vďačný aj skupine Hex, taktiež nás charitatívne podporili, hrajú bez nároku na honorár,“ prezradil Handzuš.

Pod pódiom budú vyčlenené tri zóny. Jedna bude pre banskobystrický hokejový fanklub. Fanúšikovia pôjdu aj v sprievode s Michalom Handzušom. Ďalšia zóna bude pre imobilných občanov a tretiu zónu pod pódiom obsadia novinári.

V centre bude obmedzená doprava

V súvislosti s dopravou v čase konania osláv upozorňuje mesto na niektoré dopravné obmedzenia. Uzatvorené bude Námestie Š. Moyzesa (pri Barbakane) a Kapitulská ulica. „Organizátori taktiež odporúčajú využívať v maximálnej možnej miere hromadnú dopravu, keďže sa dá predpokladať, že hlavné ťahy v Banskej Bystrici budú vyťaženejšie,“ povedala hovorkyňa Martina Kanisová.

Program

16:00 hod. Súťaže/ Teasing aktivity
16:45 hod. vystúpenie hudobnej skupiny Družina
17:30 hod. dražba predmetov, popis charitatívneho charakteru celej akcie
17:50 hod. pesnička o Banskej Bystrici
17:55 hod. prípravy na príchod pohára

18:00 hod. moderovaný príchod Michala Handzuša s pohárom – sprievod prechádza davom, otvorené auto s policajným doprovodom (4 motorky) + vlajkonosiči fanúšikovia uzatvárajú sprievod
18:25 hod. príhovor primátora mesta Banská Bystrica
18:30 hod. odovzdanie výťažkov z dražby, šekov partnerov – výhercovia , partneri a charitatívne organizácie na pódiu

18:40 hod. prípitok s Michalom Handzušom a trofejou
18:55 hod. odchod Michala Handzuša z pódia
19:00 hod. koncert kapely HEX
19:45 hod. ukončenie oficiálneho programu na Námestí SNP