Hokejisti Univerzity Mateja Bela uspeli v semifinále medzinárodnej súťaže a vyradili Paneuropa Kings z Bratislavy. Vo finále sa predstavia proti jednému z dvojice Karlova Univerzita Praha – Gladiators Trenčín.

2. zápas (streda): Paneuropa Kings – UMB hockey team 7:3 (3:2, 2:0, 2:1), stav na zápasy 1:1

Góly: 1. Jankovský, 6. Jankovský (Tekáč), 6. Szabó (Marušiak, Fabo), 28. Szabó (Fabo, Tekáč), 30. Fabo (Marušiak, Tekáč), 46. Jankovský (Hanák), 51. Jankovský (Hanák, Švec) – 9. Indrych (Prandorfy), 16. Knut (Primus), 57. Ferleťjak (Indrych, Majling)

Aj keď tréner UMB Lukáš Opáth avizoval, že bude svojich hráčov varovať pred uspokojením po prvom vížaznom zápase, jeho slová asi nepadli veľmi na úrodnú pôdu. UMB nezachytilo úvod zápasu a už po 28. sekundách prehrávalo a v šiestej minúte už bolo 3:0 v ich neprospech. Tento náskok sa do konca zápasu nepodarilo banskobystrickému tímu dohnať a Kings vyrovnali sériu.

3. zápas (štvrtok): Paneuropa Kings – UMB hockey team 1:5 (1:2, 0:0, 0:3), stav na zápasy 1:2, postupuje UMB

UMBGóly: 6. Jankovský (Švec, Tekáč) – 10. Indrych (Primus), 10. Indrych (Ferleťjak), 51. Maliňák (Primus), 56. Akantis (Plešavský, Kováčik), 59. Ferleťjak

Rozhodujúci zápas sa tak odohral vo štvrtok v dopoludňajších hodinách. Duel nezačal dobre pre UMB, keď v šiestej minúte inkasovali úvodný gól. O obrat sa postaral v 10. minúte Indrych, ktorý dvoma gólmi otočil skóre. Aj ďalej úspešne triafali do siete už iba hráči banskobystrickej univerzity a troma gólmi v tretej tretine UMB potvrdilo postup do finále Európskej hokejovej univerzitnej ligy.

Súpera, termíny finálových zápasov aj vyjadrenie trénera Lukáša Opátha prinesieme v najbližších dňoch.