Poznáte tie zimomriavky, keď hudba a obraz k sebe dokonale pasujú a keď médium vytvára maximálny pocit naplnenia?

Pre všetkých, ktorí majú radi výnimočnú hudbu a jej mimoriadne filmové obrazy, pripravujú v rámci festivalu Barbakan Večer výnimočných svetových videoklipov so šéfredaktorom portálu Kinema.sk Petrom Konečným.

Tešiť sa naň môžete vo štvrtok 18. októbra v banskobystrickej Záhrade II. Na rad sa dostanú kúsky od kapely Radiohead, Audio Bullys, Skrillexa, muža skrývajúceho sa za pseudonymom Aphex Twin a mnoho ďalších kúskov s tradične pútavým komentárom Petra Konečného.

Filmový program festivalu ale odštartuje už o deň skôr. V stredu 17. októbra premietneme na tom istom mieste úspešný slovenský film Čiara, ktorý vlani uspel na prestížnom festival v Karlových Varoch a ktorý následne čakal aj úspech v slovenských kinách. Po ňom budú nasledovať najzábavnejšie animované filmy z tohtoročnej Fest Anče. Vstupenky na oba večery sa už predávajú na www.Ticketlive.sk.

Barbakan, ktorý patrí medzi najstaršie multižánrové poduajtia na Slovensku, otvorí 16. októbra vernisáž výstavy LES Katedra maľby Fakulty výtvarných umení AU v Banskej Bystrici. Festival bude mať tento rok aj veľmi zaujímavý hudobný program.

V piatok 19. októbra a v sobotu 20. októbra na ňom postupne vystúpia kapely Says, Nvmeri, projekt Longital Suita a napokon Malalata Balkan Bashavel. V rámci warmupu Barbakanu sa už 9. októbra v bratislavskej Novej Cvernovke predstaví japonský vibrafonista Masayoshi Fujita vydávajúci v rešpektovanom berlínskom labeli Erased Tapes.

PROGRAM FESTIVALU BARBAKAN 2018 V BANSKEJ BYSTRICI

16.10. – vernisáž výstavy LES Katedra maľby Fakulty výtvarných umení AU v Banskej Bystrici
17.10. – Čiara a pásmo filmov – Najzábavnejšie animované filmy 2018 /Fest Anča/ – Záhrada II
18.10. – Peter Konečný – Večer výnimočných svetových videoklipov – Záhrada II
19. 10. – koncerty Says a Nvmeri – Záhrada
19. 10. o 22:00 – DJ Junior a Rado Ka – Farhof Art Club
20. 10. o 19:00 – Longital Suita – Záhrada
20. 10. o 22:00 – Malalata Balkan Bashavel – Klub 77

PROGRAM FESTIVALU BARBAKAN 2018 V BRATISLAVE (warm up)

9 10. – koncert Masayoshi Fujita /Erased Tapes/ (Japonsko) + Stroon – Nová Cvernovka

Viac informácií nájdete na Facebook evente festivalu, či Facebook evente filmového večera.