Hip Hop šialenstvo sa po dvoch ročníkoch celoeurópskej kvalifikácie opäť vracia do Banskej Bystrice, tentokrát v podobe SVETOVÉHO FINÁLE jedného z najkvalitnejších Hip Hop podujatí sveta, OUTBREAK HIP HOP FESTIVAL. Od 22. – 29. júla obsadia Banskú Bystricu umelci a fanúšikovia tejto kultúry z viac ako 50 krajín sveta.

Od roku 2003 sa americký festival pravidelne organizoval na Floride, no tentokrát sa ôsmy ročník po prvý krát uskutoční mimo územia USA, a to priamo v srdci Slovenska. Festival Outbreak je zároveň celosvetovým vyvrcholením tanečnej súťaže v bboyingu. Víťazi viacerých kvalifikácií organizovaných na rôznych kontinentoch zabojujú priamo na mieste o titul svetového šampióna a vecné/finančné ceny v hodnote až 10 000 EUR.

Minulý rok navštívilo Outbreak Europe Festival v Banskej Bystrici viac ako 800 bboys a bgirls z 36 krajín sveta, ktorí sa spoločne postarali o neskutočnú atmosféru, umocnenú medzinárodným graffiti jamom a funkovou kapelkou Comp&Neros.

Novinkou je päť-dňový tanečný kemp s názvom OUTBREAK CATCH THE FLAVA Bboy Summer Camp, ktorý sa uskutoční v rámci festivalu. Vyučovať budú top bboy legendy z východného a západného pobrežia USA, Japonska a Švédska.

[youtube tdjr-8AfHVo 590 360]

Hlavná časť festivalu začne 27. júla v  klube Ministry of Fun v Banskej Bystrici. Tento deň bude zasvätený kvalifikácii vo forme preliminačných battlov vo všetkých kategóriách.

Organizátori Miroslav Križan a Martin Gilian, ktorí špičkové podujatie prinášajú pod Urpín.

V sobotu 28. júla  sa elita vybraných tanečníkov pobije o svetový titul. Hodnotiť ich bude exkluzívne trio, najlegendárnejší bboy všetkých čias a člen RockSteady crew Ken Swift/USA/, držiteľ svetového titulu najprestížnejšej súťaže Red Bull BC One 2011 Roxrite/USA/ a jeden z najrešpektovanejších bboyov v Európe, Freeze/Švédsko/. Ako v piatok tak aj v sobotu, budú pozvaní writeri čarovať s can-mi na 100 metrovej stene na parkovisku pred klubom Ministry a hlavným vchodom bystrickej Europy. Tanečné kruhy môžeš vidieť ako v klube Ministry, tak aj na parkovisku, kde nielen im budú hrať live funky kapelky Comp&Neros zo Zvolena a Champion Sound z Prahy.  Atmosféru dotvorí MC freestyle battle, v porote s rešpektovaným Strapom, grilovačka a stánky s originálnou Hip Hop módou z USA. Samozrejme nesmie chýbať tučná a divoká afterpárty v najväčšom a najmodernejšom klube na Slovensku – Ministry of Fun.

[youtube zFqa0yeACDA 590 360]

Čerešničkou na torte je battle  so zaujímavým konceptom – KRAJINA vs. KRAJINA, ktorý dostane do varu celé Europa Shopping Center, a tak v nedeľu 29. júla budete aj vy môcť povzbudiť slovenský tím.

Hudobnú divočinu zastreší úplná elita spoza wheels of steel, a to DJ Renegade/Anglicko/, DJ Lean Rock/USA/, DJ Woo-D/Slovinsko/, DJ Scream /Ukrajina/ a DJ Piggo/Slovensko/. Ústa bude drať osvedčené trio MC´s na čele s energickým Mariom Bee/Holandsko/, zakladateľom Outbreak Festivalu Mex One/USA/ a domácim Lil Pablom /Slovensko/.

Predpredaj vstupeniek už prebieha na www.thebboyspot.eu/store alebo v sieti predajní Cropp Town na Slovensku. Cena lístka na hlavné dni (27. a 28. júl) je do 25. júla 25 Eur, na mieste 30 Eur. Na mieste bude aj možnosť zakúpenia jednodňového, v sobotu aj celovečerného (po 17:00) lístka za zvýhodnenú cenu.

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke podujatia, alebo na facebook evente…