Banskobystrická hokejbalová liga vyvrcholila počas víkendu veľkolepým spôsobom a dlhodobo hraná súťaž pozná svojho nového majstra, ktorým sa stal tím Hbk Autos. Vo finálovej dráme, ktorá sa hrala na dva víťazné zápasy, naplno predviedli svoje umenie.

Finálové boje odštartovali v sobotu 18. júna, kedy sa už v ranných hodinách proti sebe stretli práve HbK Autos a Hbk ProAuto Cocra. Oba celky mali vo svojich radoch mimoriadne kvality, miernym favoritom však boli hráči Cocry, ktorí dokázali triumfovať aj na nedávno skončenom Országh Cupe a v základnej časti ligy dlhodobo dominovali. Cocra mala prvý finálový duel vo svojich rukách, keď po dvoch tretinách viedli trojgólovým rozdielom a podobný scenár platil ešte desať minút pred koncom, kedy viedli 4:1. Hráči Hbk Autos však napokon ukázali obrovskú vôľu a v záverečnej desaťminútovke zvrátili priebeh duelu a otočili ho vo svoj prospech po výsledku 4:5.

Nedeľa priniesla okrem druhého finálového súboja aj duel o 3. miesto. V bojoch o bronz sa proti sebe stretli Legendary a One Taxi BB. Napokon sa zo zisku cenného kovu radoval tím Legendary, ktorý dokázal zvíťaziť dominantným spôsobom a sezónu zakončili víťazstvom 9:0.

Od 11. hodiny už nasledoval druhý finálový zápas, ktorý mal rozhodnúť o novom šampiónovi banskobystrickej súťaže. Hráči Cocry sa na ich smolu nezišli v optimálnom počte a v obrovskej horúčave tak museli čeliť fyzicky dobre pripravenému súperovi. Už od prvej tretiny mali mierne navrch práve hráči Autos a po úvodnom dejstve mali najtesnejší, jednogólový náskok. Ten navýšili v prostrednej časti hry, kedy dokázali Cocre streliť ďalšie tri góly a všetko nasvedčovalo tomu, že dokráčajú k hladkému víťazstvu. Opak bol napokon pravdou, Cocra v závere stupňovala tlak a tromi gólmi sa priblížili súperovi, napokon si však Autos nenechali víťazstvo v zápase ujsť a súperovi odskočili v závere na rozdieloch troch gólov. Po víťazstve 6:3 sme tak spoznali nových majstrov Banskobystrickej hokejbalovej ligy.

Po odovzdaní individuálnych a tímových trofejí nasledovalo žrebovanie tombolových cien, čím si účastníci nedeľných zápasov spestrili svoju návštevu hokejbalového ihriska v Sásovej. Niekoľko fanúšikov tak odišlo s hodnotnými cenami, ako napríklad pobyt pre 2 osoby v Apartmáne Donovaly alebo mesačnými permanentkami do Sásová Fitness.

Sezóna 2021/2022 mala len sedem účastníkov, no už semifinálové a následne aj finálové boje potvrdili, že v Banskej Bystrici a jej okolí je naozaj mimoriadna hráčska kvalita. Rovnako tak aj organizátori play-off potvrdili, že vedia pripraviť kvalitné podujatie aj na ihrisku v Sásovej, čo je určite dobrý prísľub do ďalších sezón.

Finále BBHbL – 1. zápas – 18.6.2022 – hokejbalové ihrisko Sásová

Hbk ProAuto Cocra – Hbk Autos 4:5 (0:0, 3:0, 1:5)

Hbk ProAuto Cocra: Rastislav Gašpar ml. (2+1), Juraj Petro (1+2), Miroslav Durčov (1+1), Ján Tomaška (0+1)
Hbk Autos: Matej Žiak (2+1), Nicolas Gašpar (1+1), Marián Puškár (1+1), Patrik Marcinek (0+2), Erik Šebeň (1+0), Tomáš Trnka (0+1)

Zápas o 3. miesto – 19.6.2022 – hokejbalové ihrisko Sásová

One Taxi BB – Legendary Team 0:9 (0:1, 0:2, 0:6)

Legendary Team: Tomáš Štubňa (3+1), Andrej Nemček (1+2), Jaroslav Škropek (1+2), Tomáš Guttmann (2+0), Marián Lunter (1+1), Ľubomír Trnka (1+1), Filip Valko (0+1), Michal Bošeľa (0+1), Ján Náter (0+1 / 100% úspešnosť zákrokov)

Finále BBHbL – 2. zápas – 19.6.2022 – hokejbalové ihrisko Sásová

Hbk Autos – Hbk ProAuto Cocra 6:3 (1:0, 3:0, 2:3)

Hbk Autos: Patrik Marcinek (1+4), Marián Puškár (1+3), Nicolas Gašpar (3+0), Tomáš Trnka (1+0)
Hbk ProAuto Cocra: Juraj Petro (1+2), Miroslav Durčov (1+1), Rastislav Gašpar ml. (0+2), Branislav Srnka (1+0)