Práca s juniorským futsalovým tímom MIBA Banská Bystrica začína prinášať prvé úspechy. Banskobystričania sú pozývaní do futsalovej reprezentácie.

junioriFutsalový klub MIBA Banská Bystrica má okrem svojho seniorského mužstva aj juniorské, ktoré minulý rok štartovalo vo futsalovej extralige juniorov. Prvú sezónu zhodnotil tréner juniorského mužstva Martin Majling: „Sezóna 2013/2014 bola historicky prvá juniorská pre Banskú Bystricu vo futsale. Napriek prakticky žiadnym skúsenostiam chalanov s futsalom sme obsadili výborné 4.miesto na Slovensku a to najmä vďaka dobrej partii chalanov, ktorých prístup k futsalu hodnotím veľmi pozitívne. Potvrdením našej kvalitnej prace je aj účasť našich troch hráčov vo výberoch širšej futsalovej reprezentácie v minulej sezóne. Do ďalšej sezóny ideme opäť so skromnými cieľmi, keďže nám vekový limit nespĺňajú štyria hráči, ktorí boli oporami v minulej sezóne. Preto stále hľadáme hráčov na doplnenie tímu chalanmi, ktorí by chceli v tomto atraktívnom, dynamickom športe niečo dokázať.“

Aj v tomto roku chce klub v nastolenom trende pokračovať. Dnes v pondelok začína prvým oficiálnym tréningom v telocvični Gymnázia Andreja Sládkoviča od 19. hodiny nová sezóna juniorov. Pozvaní sú všetci chalani, ktorí sú narodení v roku 1996+ a mali by záujem hrávať najvyššiu mládežnícku súťaž vo futsale. Hráči majú motiváciu sa dostať do reprezentačných výberov. Dôkazom je aj to, že 9. až 11. mája sa zúčastnili naši traja hráči reprezentačného zrazu v Bratislave pod taktovkou trénera A-mužstva Marcosa Angula.

RišaPred pár dňami dostal opätovne pozvánku na sústredenie hráč už seniorského mužstva Lukáš Riša, ktorý sa bude podľa jeho slov snažiť prebojovať na turnaj V4 (Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko) v Ostrave: „Som rád, že môžem reprezentovať Slovensko vo svojej kategórii. Je to vrchol každého športovca, obliekať najcennejší dres. Teší ma fakt, že som bol znovu nominovaný na sústredenie reprezentácie vo futsale do 19 rokov. Na týchto sústredeniach získava hráč veľké skúsenosti, ktoré sú tie najcennejšie. Mojim cieľom je, aby som sa po sústredení ocitol v nominácií na medzinárodný turnaj štyroch krajín (Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko) v Ostrave. Chcem odporučiť ostatným chalanom, aby na sebe makali a ich odmena príde práve vtedy, keď to budú najmenej čakať, tak ako sa to stalo mne.“  Medzi náhradníkmi sa ocitol aj ďalší hráč mužov Peter Ondrejka.