Sezóna plesov na Slovensku štartuje už tradične dnešným bratislavským Plesom v opere. Už o týždeň na to – 14. januára, je v banskobystrickom hoteli Lux naplánovaný už 3. Charitatívny ples mesta Banská Bystrica.

Pre jeho návštevníkov je pripravený bohatý program. Veronika Paulovičová a Ján Snopko uvedú napríklad sólistu banskobystrickej opery Jána Babjaka, či kvintet Roba Opatovského. Predstaví sa tiež Dáša Libiaková s kapelou Nothing But Swing, ľudová hudba Štefana Babjaka a formácia Romada Singers Paľa Hromadu.

Vstupenky v cene 66 eur je možné zakúpiť na obchodnom oddelení Hotela Lux. Výťažok z plesu poputuje do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Už o týždeň na to – 21. januára, bude v gala aj banskobystrická športová hala na Štiavničkách. Práve tá totiž privíta Briliantový ples. Ten sa bude niesť v duchu elegancie, drahých kameňov ale rovnako aj pomoci tým, ktorí ju najviac potrebujú. Briliantový ples bude moderovať Andrej Bičan a jeho súčasťou bude aj dražba diamantového prsteňa od partnera plesu, pričom výťažok z dražby poputuje Nadácii Štvorlístok, ktorej patrónom je moderátor Patrik Herman. Ten sa už dlhé roky venuje práve tejto nadácii a vďaka nemu zažilo množstvo detí s pohnutým osudom množstvo krásnych chvíľ, tejto nadácii budú môcť zúčastnení prispieť aj v rámci zbierky. Na plese sa predstavia páry z Tanečnej školy Jagermajster, finalisti Česko Slovensko má talent La Gioia s interpretáciami populárnych piestí v štýle belcanta, Orchester Gustava Broma – Big Band pod vedením Vladimíra Valoviča, ktorý sprevádzal tancujúce celebrity počas Let´s Dance či Starmania original. Pre banskobystrickú smotánku je pripravené aj prekvapenie v podobe hlavného hudobného hosťa, ktorý je však zatiaľ zahalený rúškom tajomstva a jeho identitu organizátori zatiaľ taja.

Vstupenky na tento ples sú v cene 75, 100 alebo 150 eur v predpredaji v banskobystrickom informačnom centre na Radnici alebo prostredníctvom siete ticketportal.

Aktualizácia 16.1.2011: Briliantový ples v ŠH Dukla, Štiavničky bol zrušený.