Počas uplynulého víkendu sa banskobystrickí hokejbalisti pod menom klubu HbK Springfield zúčastnili na medzinárodnom turnaji v hokejbale v nemeckom meste Deggendorf. Toto okresné mesto ležiace na brehoch Dunaja v spolkovej republike Bavorsko hostilo jedenásť tímov z Nemecka, Česka, Švajčiarska a HbK Springfield Banská Bystrica ako jediného zástupcu zo Slovenska.

Za klub na turnaji nenastúpili iba kmeňoví hráči klubu, ale aj posily v podobe kamarátov z iných klubov z oboch bankobystrických líg. Zostava tímu (v zátvorke klub, pokiaľ hráč nehrá aj v lige za Springfield): Martin Žilka (Foresters B. Bystrica), Aleš Melichar, Antonín Lacký, Roman Koppa, Tomáš Guttmann (Zubři B. Bystrica), Ján Náter, Boris Franko, Andrej Nemček (HbK Knights B. Bystrica), Marek Koppa (Monkeys B. Bystrica), Ján Bobok (Monkeys B. Bystrica), Andrej Čačko (Kremnica Wolves), Peter Hajzuk (Radvaň Stars).

Zo základnej skupiny postúpili Banskobystričania z prvého miesta. V skupine o 1. až 3. miesto na Banskobystričanov čakal český extraligista a jednoznačne herne najlepší tím turnaja HBC Škoda Plzeň aj s dvomi českými reprezentantmi a nemecký tím Landshut Scorpions. Trpkú príchuť mal pre hráčov spod Urpína práve posledný zápas proti nemeckému tímu, v ktorom rozhodcovia neuznali Springfieldu regulérny gól a v záverečných nájazdoch im chýbal len kúsok povestného šťastia. K poháru za tretie miesto pribudlo aj individuálne ocenenie pre Andreja Nemčeka, ktorý bol označený za najužitočnejšieho hráča turnaja.

Základná skupina:

Springfield BB 3:2 Highlander (CZE)
Springfield BB 0:1 Devils All-Star (DE)
Devils All Star (DE)1:2 Springfield BB
Highlander (CZE) 0:2 Springfield BB

Skupina o 1. – 3. miesto:

HBC Škoda Plzeň (CZE) 1:0 Springfield BB
Landshut Sorpions (DE) 4:3 po sn Springfield BB