Posledný duel v rámci základnej časti skupiny východ 1. ligy mužov odohrali basketbalisti Banskej Bystrice proti Lučencu. Hráči spod Urpína ťahali šesťzápasovú šnúru výhier a predĺžiť ju chceli aj s tretím celkom súťaže.

Duel sa niesol v znamení dvoch rozdielnych polčasov. Prvá polovica stretnutia bola vzácne vyrovnaná. Hostia si dokázali vypracovať osembodový náskok, no Bystričania do polčasu vyrovnali stav na 40:40. Od tretej štvrtiny už udávali tempo domáci basketbalisti, ktorí zvyšovali svoj náskok hlavne vďaka trojkovým pokusom. Až pätnásť z nich si našlo cestu do koša. Po tretej štvrtine svietil na ukazovateli stav 70:49 a v poslednej fáze hry už Banská Bystrica bez problémov udržala svoj náskok. Základnú časť ukončila siedmou výhrou v rade, keď porazila Lučenec o 22 bodov.

1. liga mužov – 9. kolo – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. BKM Lučenec 94:72 (40:40)

Štvrtiny: 16:24, 24:16, 30:9, 24:23, TH: 16/11 – 27/12, Fauly: 23 – 16, trojky: 15 – 6, TCH: 25.min. hráč hostí Sarna

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Koczkáš 18, Šušanský 16, Rendla 16, Siládi 14, Švarc 13, Šoltés 11, Rozim 6, Kotorík 0, Mokroš 0, Chalupka 0

Body za BKM Lučenec: Sarna 32, Smik 12, Pipíška 10, Jackuliak 7, Pánis 6, Galovič 2, Bendík 1, Halász 0, Mederi 0

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „V poslednom tohtoročnom zápase a zároveň v poslednom pre nás v skupine východ sme hostili družstvo Lučenca. Vstup do stretnutia bol z našej strany dobrý, no postupne hostia preberali aktivitu a prvú štvrtinu vyhrali o 8 bodov. Druhá časť hry skončila presne opačným skóre ako prvá. V polčasovej prestávke sme sa dohodli, že musíme lepšie brániť a komunikovať. Chlapci odviedli v tretej štvrtine kus dobrej práce, hlavne v obrannej činnosti. Samozrejme, že táto činnosť nám dala v útoku „krídla“. Excelovali sme za trojbodovým oblúkom a skóre v tretej štvrtine 30:9 hovorí za všetko. V poslednej štvrtine dostali príležitosť všetci hráči z lavičky a priebeh zápasu sme kontrolovali až do záverečnej sirény a zaslúžene zvíťazili.“

Po skončení základnej časti sa hrá skupina o 1. – 6. miesto. Po skončení tejto skupiny sa bude hrať Final four, s tým že víťaz má právo postupu do najvyššej súťaže SBL.