V 18. kole Slovak Sport.TV Extraligy zdolali basketbalisti Levických Patriotov 105:95. Vďaka tomuto víťazstvu sa domáci vyšvihli už na šiestu priečku.

ŠKP B. Bystrica – BK Levickí Patrioti 105:95 (22:30, 27:26, 23:19, 33:20)

skpZostavy:
Banská Bystrica: Grznár 23 (2), Lowe 20 (1), Petrić 17, Cvitanović 4, Körner 4 (Žiak 15 (1),Vasilić 12, Dorazil 10, Koczkás 0), vyfaulovaný: Vasilić (35. min).
Levickí Patrioti: Obade 25, Lockhart 18 (1), Galata 14 (2), Klár 14, Anuna 6 (Klein 15 (2),Vlaić 3, Drapák 0, Matúš Marchyn 0), vyfaulovaní: Galata (35. min),Obade (36. min), Lockhart (39. min).

Zápas sledovalo 500 divákov.

Dohrávka 18. kola priniesla tesný súboj dvoch mužstiev zo spodných priečok tabuľky. Nesmierne dôležité stretnutie lepšie začali Levickí Patrioti, keď po prvej štvrtine viedli o osem bodov. Domáci sa len ťažko presadzovali. Tri štvrtiny to bol vyrovnaný zápas s menšou prevahou hostí. Pred poslednou desaťminútovkou svietil na ukazovateli stav 72:75 z pohľadu ŠKP. Niečo nevídané sa však stalo v poslednej štvrtine. Zverenci domáceho trénera Ľubomíra Doušeka zlepšili efektivitu, nastrieľali 33 bodov a duel nakoniec otočili vo svoj prospech. Banskobystričania si tak pripisujú cenné víťazstvo a odplatili svojmu súperovi prehru z jeho palubovky (72:75). Hviezdou večera bol banskobystrický rozohrávač Richard Grznár. Slovenský reprezentant zaznamenal 25 bodov, 7 doskokov a 6 asistencií. Výraznou mierou sa tak podieľal na obrate v prospech svojho družstva.

Ďalší zápas odohrajú basketbalisti ŠKP opäť v domácom prostredí.  V pondelok 16. decembra o 18.00 privítajú Iskru Svit.