Basketbalisti ŠKP BBC Banská Bystrica vycestovali v nedeľu 17. októbra v rámci 2. kola 1. ligy mužov do Považskej Bystrice, proti ktorej mužstvu prehrávali po polčase len o jediný bod, no napokon domácim podľahli.

Do Považskej Bystrice vycestovali basketbalisti Banskej Bystrice v oklieštenej zostave. Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, keď v 4. minúte vyhrávali 10:2. Hosťujúci tréner reagoval oddychovým časom, hostia postupne vyrovnali hru a prvú štvrtinu prehrali rozdielom dvoch bodov.

Druhá časť hry bola vyrovnaná, obidve mužstvá bojovali o každý centimeter palubovky. Z bojovnosti vyplynulo veľa nepresností, oba tímy striedali lepšie momenty so slabšími. Polčasové skóre bolo len tesne priaznivejšie pre Považskú Bystricu (41:40), čo sľubovalo zaujímavý druhý polčas.

Po prestávke odstúpil pre zranenie lýtka hosťujúci Rozim a domáci navýšili vedenie na 6 bodov. Banskobystričania hrajúci v menej početnej zostave sa však nevzdávali, no ani v poslednej štvrtine nenašli recept na hru domácich. Päť minút do konca domáci stále udržiavali len 2-bodový náskok. V závere však basketbalisti Považskej Bystrice premenili štyri trojbodové koše, ktoré rozhodli.

Jozef Lovik, tréner ŠKP BBC Banská Bystrica: „Aj keď sme prišli do Považskej Bystrice v pozmenenej zostave, dokázali sme s domácimi držať krok a boli sme im vyrovnaným súperom. Škoda lacných stratených lôpt. Nízke percento úspešnosti trestných hodov, ako aj nepremieňanie z jasných pozícií, nás stálo víťazstvo. Domáci v závere trafili voľné strely a my sme sa naopak s úspešnosťou trápili.“

1. liga mužov – 2. kolo – nedeľa 17. 10. 2021 – Považská Bystrica

IMC Slovakia Považská Bystrica – ŠKP BBC Banská Bystrica 84:77 (22:20, 19:20, 25:20, 18:17)

Zostava Považskej Bystrice a body: Drbul 20, Vlnieška 15, Zachar 14, Kubala 12, Péli 9, Kukučka 5, Jarolín 5, Zemánek 2, Hoferica 2

Zostava Baskej Bystrice a body: Láštic 32, Šoltés 12, Praženica 11, Grenda 11, Rozim 9, Suriak 2, Furčák, Mokroš, Demian

Fauly: 28 – 19. TH: 19/14 – 23/8. Trojky: 10 – 8