V predohrávke 6. kola prvej ligy mužov hostili basketbalisti ŠKP BBC Banská Bystrica rezervu KB Košice. Úvodný vzájomný zápas prehrali Bystričania na východe o jeden bod a túto prehru chceli v domácom prostredí svojmu súperovi vrátiť.

Prvú štvrtinu sa hral útočný basketbal, čo vyhovovalo viac hosťom. Až v druhej štvrtine sa na ihrisku začalo viac brániť. Družstvo hostí malo výškovú prevahu, z ktorej ťažilo hlavne v prvom polčase. Banskobystrickú hru na rozohrávke umne dirigoval Koczkáš spolu s Rendlom, ktorý so sirénou uzavreli prvý polčas.

V tretej štvrtine už dominovali domáci hráči, keď Košičanom dovolili streliť len deväť bodov. V poslednej štvrtine naši chlapci ešte vystupňovali tempo zápasu a strelili Košičanom až 35 bodov. Strelecky sa Bystričanom darilo spoza trojkového oblúka, keď premenili pätnásť trojok, kým súper len dve. V závere stretnutia sa všetci prítomní v hľadisku aj na lavičke bavili basketbalom, dočkali sa aj vytúženej stovky.

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. KB Košice „B“ 109:65 (45:39)

TH: 10/8 – 13/8, Fauly: 15 – 16, Trojky: 15 – 2, TCH: 33.min.hráč hostí Matys

Body za domácich: Siládi 31 (10) , Rendla 21 (1) , Senohradský 20 (2), Koczkáš 12 (2), Rozim 11, Šušanský 6, Šoltés 5, Kotorík 3, Mokroš 0. Lepáček 0.

Body za hostí: Duda 16, Zibrínyi 14 (2), Krebes 8, Monček 8, Hegeduš 7, Baron 6, Matys 2, Mišinský 2, Suvák 1

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Základom úspechu bolo nasadenie v obrannej činnosti, keď každý z hráčov odviedol maximum. Skúsení hráči Koczkáš s Rendlom skvele riadili hru, asistovali im Senohradský s Rozimom. Po prestávke a bodovom odskočení skúsených postupne nahradili juniori. Na rozohrávke Šušanský dobre ubránil Mončeka, rozohral sa Senohradský a darilo sa aj Siládimu, ktorý v poslednej štvrtine zaznamenal 8 úspešných trojbodových pokusov (celkovo 10).“

Najbližší zápas odohrajú banskobystrickí hokejisti opäť doma, keď v sobotu 18. novembra privítajú družstvo PU Prešov Iskra Svit „B“.