Mestský orientačný beh Adlo BBO cup 2016  – Pohár mestských lesov Banská Bystrica sa uskutoční už túto sobotu 9. júla na kalvárii pod Urpínom. Pohár mestských lesov je súčasťou Marathon BB Tour 2016.

Beh - ADRIM Nemciansky Beh - 22.05.2016 - Banska Bystrica

Na svoje si prídu hlavne milovníci cezpoľného behu. Bodovaný pretek banskobystrického maratónu začne prezentáciou o 9.00 hod. Zaregistrovať sa môže maximálne 300 súťažiacich. Štart je naplánovaný na 10.00 hod v štyroch kategóriách. Mužská kategória M21 (rok narodenia 1995 a viac), ženská kategória W21 (rok narodenia 1995 a viac), dorastenecká kategória chlapcov M20 (rok narodenia 1996 a menej) a dievčatá W20 (rok narodenia 1996 a menej).

Bežci pobežia 5-7 kilometrovú trasu popri jasne viditeľných farebných stužkách. Kontrolné stanovištia, ktoré budú rozmiestnené po celej trati, si súťažiaci budú povinní označiť elektronickým čipom, ktorý dostanú pri prezentácii. Pri vynechaní kontrolného stanovišťa pribudne na elektronický čip súťažiaceho penalizácia piatich minút.

Prihlásenie je možné na oficiálnej stránke Marathon BB Tour. Cena štartovného je vo výške sedem eur (prevodom na účet) a deväť eur (na mieste). Pre súťažiacich čaká v cieli občerstvenie a samozrejme pre prvých troch z každej kategórie aj vecné ceny. Organizátormi sú ŠK Hadveo Banská Bystrica a TJ Slávia Ekonóm Banská Bystrica.