V súťaži družstiev extraligy žien boli banskobystrické reprezentantky klubu TC DIXON TENISIA opäť medzi najlepšími, čo podčiarkli obhajobou bronzových medailí.

IMG_5012V prvom kole si najskôr družstvo banskobystrických tenistiek poradilo v úvode minulého týždňa s družstvom TC EMPIRE Trnava v pomere 4:3 na zápasy. Svoje zápasy postupne vyhrali Veronika Záteková, aktuálne známa aj zo súťaže Miss Slovensko, Laura Matúšková, Antónia Markušková a v štvorhre boli úspešné aj Denisa Allertová s Antóniou Markuškovou. V druhom kole banskobystrickým tenistkám s Piešťanmi, prvého mája, neprialo šťastie. Doplatili najmä na náhle zdravotné problémy Viktórie Maľovej, ktorá musela skrečovať svoj zápas. V pomere 4:3 na zápasy, tak zvíťazili domáce Piešťany.

V zápase o bronz narazili Banskobystričanky v piatok v hale v Slovenskej Ľupči na hráčky TJ Slávia Právnik Bratislava, ktoré v druhom kole podľahli neskorším majsterkám Slovana Bratislava. Hosťujúce družstvo prišlo len so štyrmi hráčkami, ktoré sa na strednom Slovensku len jediný krát radovali z výhry, aj to pre skreč domácej Laury Matúškovej. Zdravotná smola ale tentokrát nemusela naše družstvo trápiť, keďže ostatné hráčky bodovali naplno a výhrou 4:1 na zápasy obhájili bronz v najvyššej národnej súťaži družstiev žien. „Po náročnom zápase prvého kola, kedy sme zdolali Trnavu, sa v tíme uvoľnila atmosféra. Proti favorizovaným ženám Piešťan, ktoré majú tri hráčky v svetovom rebríčku WTA, sme uhrali výborný výsledok 3:4 a v zápase o bronz s prehľadom zdolali Sláviu Právnik Bratislava. Obhájili sme tak vlaňajšiu pozíciu a vo svojom štvorročnom pôsobení v najvyššej súťaži sme zaknihovali už tretiu medailu,“ zhrnul medailovú cestu Banskobystričaniek nehrajúci kapitán družstva Radovan Sloboda.