Minimálne na obrazoch Banskobystričanky Ľubice Lintnerovej. Jej olejomaľby, ktorých motívom sú banskobystrické dominanty, zaujmú svojou hravosťou aj dospelých. Svojim štylistickým príklonom k rozprávkam však očaria aj deti. Tancujúce stavby vyčnievajú z maliarskeho plátna a pokojne presahujú až na rám. Komunikujú s recipientami najmä vďaka odklonu od realizmu. Zatiaľ čo z obrazov dominánt slovenských či českých miest srší zväčša veselosť a len ojedinele istá ponurosť, jej ostatné maľby budia skôr pocit tajomna. A v prípade obrazov ľudí vnárajú recipienta do úvah o minulosti, koreňoch.

Ľubica Lintnerová využila už v roku 2004 možnosť vytvoriť zo svojich diel pražský kalendár a jej maľby sa v pražských kalendároch objavili aj v nasledujúcich dvoch rokoch. Motívmi obrazov boli samozrejme dominanty hlavného mesta Českej republiky. Dvakrát vystavovala v Košiciach, niekoľkokrát na sympóziách, ale až teraz má aj verejnosť možnosť pozrieť si jej diela v rodnom meste maliarky.

Včera (piatok 10. júna 2011) sa na Dolnej 28 v Banskej Bystrici uskutočnila vernisáž výstavy výtvarných diel Ľubice Lintnerovej. Prevažná časť vystavených diel zámerne zobrazuje práve známe miesta Banskej Bystrice. Rodné mesto maliarky Ľubice Lintnerovej môžete spoznať jej očami aj vy do 09. júla 2011 v priestoroch Leonardo caffe bar.

Stránka maliarky.