Banskobystrický klub Ministry of Fun sa stal historicky prvým slovenským klubom, ktorý sa umiestnil v rebríčku DJ Mag Top 100 najlepších klubov. V tejto ankete im fanúšikovia a návštevníci vyhlasovali 59. priečku.

Ministry of Fun

Dizajn klubu Ministry of Fun v Banskej Bystrici bola veľká výzva. V rozostavanom obchodnom centre sa nachádzal len prázdny priestor s holými stenami. Toto však poskytovalo nekonečné možnosti využitia tvorivého potenciálu pre majiteľa klubu. Majiteľ a zároveň človek, ktorý stojí za celým dizajnom klubu, Rudo Tuček, videl možnosti, aké sa tam dajú zrealizovať a začal kresliť, a transformovať svoje vízie v celok – do detailu funkčne a technologicky vyladený. Výhodou bolo aj strategické geografické umiestnenie Banskej Bystrice v srdci Slovenska, kam to niektorí majú bližšie, iní to majú kúsok ďalej, ale nikto to nemá príliš ďaleko.

15 rokov DJ-ských hviezd

Od roku 2009, kedy klub Ministry of Fun otvoril svoje brány prvým návštevníkom, si v klube zahrali svetové DJské hviezdy najsilnejšieho kalibru. Magazín DJ Mag, ktorého čitatelia rozhodli o umiestnení klubu na 59. mieste v ich rebríčku, rovnako zastrešuje anketu o Top 100 najpopulárnejších DJov.

Mnohí z nich, ktorí sa v rebríčku pravidelne umiestňujú na popredných miestach, v Ministry of Fun už hrali alebo sa tam opakovane radi vracajú. Medzi najznámejšie mená súčasnej scény, ktoré v Banskej Bystrici zahrali patria určite Hardwell, Don Diablo, Sub Focus, Oliver Heldens, Above & Beyond, Nora en Pure či Paul van Dyk.

15 rokov na scéne

Prosperovať 15 rokov na slovenskom trhu znamená aj hľadať inovácie a dávať priestor novinkám. V klube Ministry of Fun nezaznieva len mainstreamová tanečná hudba. Pravidelne vypredáva svoju noc aj majiteľ, Rudo Tuček, ktorý má pod taktovkou tradičnú „oldiesku“, kam si občas pozýva aj zahraničných hostí. Na nich sa tešia aj staršie generácie, ktoré si v klube zaspomínajú na „staré dobré časy“, ale privedú aj svojich potomkov, ktorým ukážu kvalitný nočný život. Priestor dostávajú aj koncerty najznámejších slovenských a českých umelcov.

Pri tvorbe programu sa myslí aj na dôležitosť budovania menších komunít a vytvorenie priestoru pre menšie, alternatívnejšie žánre tanečnej hudby. Takto po prvý raz vo veľkokapacitnom klube na Slovensku dostali priestor aj žánre techno, hardstyle, drum & bass či hard techno. Fanúšikovia týchto žánrov oceňujú, že im pravidelne prinášajú hudobné idoly (napr. Deborah De Luca, Brennan Heart, Chase & Status, Sara Landry), ktoré by v inom klube na Slovensku nemali možnosť zažiť.

15 rokov udávania trendov

Ministry of Fun bude oslavovať v auguste 15 rokov svojho fungovania. Od svojho zrodu prešiel výraznejším redizajnom a rekonštrukciou v roku 2020. Kým iní počas pandémie kluby rušili a zatvárali, v Bystrici sa renovovalo a usilovne pracovalo na tom, aby sa komfort pre návštevníkov pozdvihol ešte na vyššiu úroveň. Vyladený zvukový systém L-Acoustics K1 a K2, používajú najväčšie svetové festivaly (Tomorrowland, Coachella, Ultra…) a žiadajú si ho aj tie najväčšie svetové hviezdy, poteší aj najnáročnejších poslucháčov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MINISTRY of FUN (@ministryoffunbb)

Komplexný zážitok dotvára 150 m2  LED obrazoviek, 300 metrov LED stripov, 180 svetelných efektov, no najmä pohyblivý strop, ktorý inde tak ľahko nenájdete! Strop ovládajú na diaľku vďaka počítačom ovládaných motorov.

Za tajomstvom kvalitného zážitku je značná alchýmia, ktorej veľmi dobre rozumie celý team Ministry of Fun. Zaujímavý program, pohodlný vstupenkový systém, vstupné na úrovni, ktorú si môžu návštevníci dovoliť, rýchle odbavenie na vstupe, ešte rýchlejší prístup ku drinkom na baroch, či luxusný zážitok po audiovizuálnej stránke. To všetko sú faktory, s ktorými na dennej báze žije team za klubom Ministry of Fun. Umiestnenie na 59. priečke v rebríčku ankety DJ Mag Top 100 klubov je ocenením ich každodennej práce, úsilia a lásky, s ktorými sa klubu venujú už 15 rokov. Vyberte si v programe to pravé pre seba a príďte si aj vy užiť klub na svetovej úrovni.