Vo štvrtok 16. januára 2014 sa o 17.00 hod. v priestoroch Cikkerovej siene historickej radnice mesta Banská Bystrica uskutoční charitatívne verejné podujatie s názvom Spájanie.

spájanieÚčastníci sa môžu tešiť na vystúpenie skvelých hudobníčok Katky Málikovej a Katky Lepkovej a slovom potešia členovia banskobystrického poetického zoskupenia Generácia Nula v zložení Miro Kapusta, Marcel Páleš a Paľo Korba.

Ako uviedol jeden zo spoluorganizátorov podujatia Peter Fehér „veľmi ma teší, že sme spojili aktivity niekoľkých podnikateľských klubov a našli spoločnú reč aj s pánom primátorom Petrom Gogolom. Výsledkom tohto snaženia je odovzdanie vecnej a finančnej zbierky tým, ktorí to potrebujú. Týmto podujatím chceme ukázať, že spájanie pre dobrú vec má v dnešnej dobe zmysel a verím, že sa nám podarí nielen naštartovať užitočnú tradíciu, ale aj motivovať ďalších ľudí, aby sa aktívne zapájali do zmysluplných aktivít v našom krásnom meste.“

Ďalší zo spoluorganizátorov večera a zároveň jeho moderátor Martin Klus dodal: „Rok sa nám opäť s rokom stretol a my sme si povedali, že by bolo fajn nielen opäť spojiť sily pre dobrú vec, ale v rámci charitatívneho podujatia kultúrne spríjemniť začiatok roka pre všetkých Banskobystričanov.“

„Okrem dlhšie plánovaného predstavenia aktivít našich organizácií, môžeme aj vďaka tomuto podujatiu už štvrtý rok po sebe pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú – opusteným deťom a matkám v našom meste“ doplnila ďalšia zo spoluorganizátorov Diana Vigašová.

Hlavnými partnermi podujatia sú Rotary Club Banská Bystrica, Rotary Club Banská Bystrica Classic, Lions klub DIXON, Lions club Kremnica, Lions klub Banská Bystrica LEA a spoločnosť Setro s.r.o. – Ing. Janka Slaná. Veľkou časťou vecnej zbierky už  po druhý krát prispeli organizátori podujatia Zóna bez peňazí.

Podujatie tak bude mať dve časti, pričom v prvej pozvané občianske združenia, mimovládne a neziskové organizácie a partneri večera predstavia širokej verejnosti aktivity, ktoré realizovali v roku 2013 ako aj svoje plány na rok 2014.

Druhá časť bude spojená s odovzdaním darov hercami Divadla na vysokej nohe obyvateľom Domu svätej Alžbety, krízového strediska pre deti a osamelých rodičov, n. o., z vyzbieraného dobrovoľného vstupného resp. sponzorských vecných a finančných príspevkov. Počas celého večera bude prebiehať nielen finančná, ale aj vecná zbierka. Pokiaľ máte doma nepotrebné hračky, detské a dámske oblečenie, či iné potrebné veci, môžete ich odovzdať počas celého večera dobrovoľníkom.

Videozáznam z podujatia bude po skončení podujatia k dispozícii na webových stránkach organizátorov Banskobystrického okrášľovacieho spolku (bbos.sk), Aliancie nezávislých (a-n.sk) a Fórum BB (forumbanskabystrica.wordpess.com).