Necelé dva týždne zostávajú do momentu, kedy sa do rozhlasového éteru prihlási BB FM rádio. To má ambíciu stať sa súčasťou života obyvateľov banskobystrického regiónu.

„BB FM rádio sa prvýkrát poslucháčom prihlási so špeciálnym vysielaním v nedeľu, 28. februára o 12.55 h. Čas tohto štartu je smerovaný k odkazu na rok udelenia mestských privilégií Banskej Bystrici. V plnej štruktúre potom BB FM rádio začne oficiálne vysielať od pondelka, 1. marca,“ hovorí prevádzkový riaditeľ BB FM rádia Peter Jarkovský.

Vysielanie rádia bude dostupné, okrem frekvencie 94,7 MHz z vysielača nad obcou Horné Pršany, aj online prostredníctvom webu www.bbfm.sk či mobilnej aplikácie BB FM rádio dostupnej prostredníctvom Google Play a App Store.

„Poslucháči môžu aj v týchto dňoch naraziť na testovacie vysielanie, na ktorom dolaďujeme ešte jednotlivé funkcie RDS systému. Aktuálne zároveň dokončujeme práce na ďalších možnostiach príjmu nášho lineárneho vysielania, ktoré tak budú plne dostupné hneď od štartu rádia,“ uviedol technický riaditeľ BB FM rádia Rudolf Kubík.

Dva týždne pred začiatkom vysielania sú už v plnom prúde tréningy a školenia moderátorov. V prípade viacerých relácií už vznikli ich pilotné časti, ktoré sa čoskoro dostanú do vysielania.

„Programová štruktúra odráža náš cieľ vytvoriť informačné rádio. Od rána až do večerných hodín môžu poslucháči očakávať pravidelné spravodajské bloky, vrátane regionálneho dopravného servisu. S cieľom prinášať dôležité a zaujímavé informácie pre poslucháčov, budú pripravované aj ranné a popoludňajšie moderované bloky v pracovných dňoch. Túto základnú štruktúru doplnia tematické relácie. Tieto budú vysielané v pracovných dňoch večer a svoj priestor dostanú aj počas víkendu,“ približuje programový riaditeľ BB FM rádia Filip Roháček.

Do éteru sa tak dostane napríklad relácia Metalscéna, ktorá nadviaže na vysielanie rovnomenného internetového rádia. K rádiu neodmysliteľne patria aj hitparády. BB FM rádio pripravuje hneď dve. Prvá sa zameria na slovenské a české hity posledných desaťročí minulého storočia, ďalšia na piesne kapiel prioritne zo stredného Slovenska. Na zaujímavé piesne, ktoré sa štandardne v hudobnej rotácii nevyskytnú, sa zas pozrie relácia Hudobné úlety.

„Pripravujeme ale aj dva rozhovorové formáty. Jeden dynamickejší a jeden naopak s rozšíreným priestorom pre predstavenie regionálnej osobnosti i témy. Naše junior redaktorky budú zároveň pripravovať aj krátky pravidelný blok o študentskom živote,“ doplnil Roháček. Jednotlivé relácie sa do vysielania dostanú postupne podľa ich plánovaného premiérového, respektíve reprízového nasadzovania.

BB FM rádio priebežne informuje o vývoji príprav vysielania prostredníctvom Facebooku – facebook.com/banskobystrickeradio či Instagramu – instagram.com/bbfm.radio.