Raperi z Krok speť a rockové zoskupenie UNISEX predstavili nové hudobné videoklipy. Ďalšia skupina, Rock Reunion, spracováva materiál, ktorý natáčala na železničnom viadukte pri Telgárte.

Formácia Krok speť, na čele ktorej stojí raper Neznámy Interpret pripravila nový videoklip ku skladbe Strach. Tá je výsledkom spolupráce so speváčkou Natalie a Základnou umeleckou školou Jána Cikkera v Banskej Bystrici. Ešte koncom mája sa umelci ZUŠ spoločne s Krok speť predstavili na pódiu Štátnej opery v rámci záverečného koncertu tanečného odboru a sprevádzal ich sláčikový orchester. Práve z tejto spolupráce vznikol aj spomínaný videoklip. Krok speť už dávnejšie avizuje prípravu debutového albumu, na ktorom by malo vystúpiť viacero umelcov, nielen banskobystrickej scény. Pred rokom sa prezentovali videoklipom ku skladbe Poďme!

Krok speť feat. Natali – Strach:
[youtube 5VXlYp4tY-M 590 340]

Videoklip spravila aj rocková skupina UNISEX, ktorá v minulosti vystupovala aj pod názvom seXy papučky. Kapela v roku 2011 vydala prvý album a momentálne pracuje na novom. Práve na ňom by sa mala nachádzať aj pieseň Gravitácia, ku ktorej teraz skupina pripravila videoklip. Ten sa natáčal v starej cementárni v Banskej Bystrici a stojí za ním Monika Vaškorová, študentka Akadémie umení. „Pri pozeraní materiálu si kapela všimla, že sa im na jednom zábere podarilo zachytiť ducha v podobe akejsi pary vychádzajúcej z jedného z otvorov na strope nepoužívanej budovy. Pozorné oko môže tento záber aj vidieť vo finálnej verzii klipu, približne v čase 1:22 videa,“ píše UNISEX o zaujímavosti, ktorá sa objavila v klipe. Kapela najbližšie predstaví svoj nový koncertný program 10.novembra na bratislavskom festivale New Generation Day FM a v Banskej Bystrici zahrajú 7.decembra v Klube 77.

UNISEX – Gravitácia:
[youtube jx__mM-ce2Q 590 340]

Skupina Rock Reunion na jar vydala album Pozerám dopredu. Teraz natáčala videoklip k úplne novej skladbe Nová doba. Vybrali si scenériu Horehronu, konkrétne kamenného železničného viaduktu Chramoška, ktorý sa nachádza neďaleko obce Telgárt. „Pozisťoval som časy, v ktorých tade chodia vlaky, aby sme mohli rozložiť aparatúru a točiť. Všetko sa totiž dialo v ostrej prevádzke, žiadna výluka. Mali sme dve hodiny, no nikto nám nezaručil, že sa na trati neobjaví napríklad nejaký servisný vlak. Stále existovalo riziko. Pár minút po tom, ako sme dotočili a všetko pobalili, prefrčal cez viadukt rýchlik,“ dodal manažér kapely Rock Reunion Peter Balogh, ktorý sa stal aj režisérom a producentom klipu. Zábery sa teraz spracovávajú a videoklip by mal vyjsť v najbližších dňoch.