Ženský hádzanársky klub ŠKP Banská Bystrica obnoví po vyše roku a pol svoju súťažnú činnosť. Mužstvo zložené prevažne z mladých hráčok bude mesto pod Urpínom reprezentovať v II. lige.

Na sklonku roka 2008 sa finančnými problémami sužovaný klub banskobystrických hádzanárok odhlásil z najvyššej československej súťaže WHIL. Manažmentu sa v tej dobe nepodarilo zohnať dostatok peňazí na zabezpečenie bezproblémového chodu. ŠKP sa sťažoval na nedostatok záujmu zo strany sponzorov. V dobe, keď sa klub odhlasoval z ligy, na čiastočnú stabilizáciu situácie stačilo získať 40 000 korún. To sa nepodarilo a banskobystrická ženská hádzaná upadla na takmer dva roky do zabudnutia.

Vďaka zahraničnému sponzorovi však ostali fungovať mládežnícke mužstvá. Práve z nich môže načerpať hráčsky materiál opätovne vznikajúce mužstvo, ktoré už čoskoro vstúpi do súťažných bojov. Ostrú domácu premiéru absolvujú dievčatá v nedeľu 17. októbra v športovej hale na Štiavničkách o 10:30 proti HK Púchov. Ako informuje ich stránka na facebooku, budú vďačné za každú podporu v hľadisku. I keď zatiaľ budú pôsobiť len v II. lige, nie je vylúčené, že vďaka ŠKP sa v  budúcnosti  pod Urpínom opäť dočkáme československej elitnej hádzanárskej súťaže – WHIL.