Od 1. júla môžu obyvatelia Banskej Bystrice svoje podnety k čistote a verejnému poriadku oznamovať formou elektronickej komunikácie alebo telefonicky. K dispozícii majú LINKU ČISTOTY.

Banskobystrický mestský úrad spustí v prvý prázdninový deň LINKU ČISTOTY. Od 1. júla 2011 bude záujemcom k dispozícii e-mailová adresa v tvare „linkacistoty@banskabystrica.sk“, kam môžu zasielať svoje podnety elektronicky. Pre tých, ktorí uprednostňujú telefonický kontakt, je k dispozícii linka 048 4330 323, vybavená záznamníkom, ktorý bude prijímať podnety občanov 24 hodín denne.

Hlásenia Banskobystričanov budú evidované v Klientskom centre a následne distribuované zodpovedným zamestnancom mestského úradu. Zriadenie LINKY ČISTOTY inicioval na májovom zasadnutí mestského zastupiteľstva poslanec Vladimír Pirošík (BBA).

Banskobystričania však aj doteraz mali možnosť komunikovať s mestskou samosprávou. Existujúce formy komunikácie, a to diskusné fórum (www.banskabystrica.sk), e-mailová adresa info@banskabystrica.sk, bezplatná telefónna linka 0800 14 15 14 a telefax linka 048 411 35 75, sú k dispozícii aj naďalej.