Facebook stránka Nekŕmte nás odpadom, ktorá sa zameriava na prinášanie postrehov verejnosti ohľadom rozličných nedostatkov v obchodoch, službách, zdravotníctve či štátnej správe, poukázala na prípad staršej lekárky z Banskej Bystrice. Jej informácie následne potvrdila Polícia Slovenskej republiky.

Lekárka Elena D. mala vzbudiť pozornosť svojich pacientov a návštevníkov ordinácie dlhodobým odmietaním očkovania, keď priamo v jej čakárni boli umiestnené zosmiešňujúce grafiky využívané antivaxermi na sociálnych sieťach, ktoré spochybňovali očkovanie proti ochoreniu Covid-19. Podľa slov viacerých komentujúcich, ktorí sa hlásili k jej pacientom, lekárka očkovanie odmietala a od očkovania mala pacientov odrádzať aj osobne.

Aktuálne sa objavila informácia o jej minulotýždňovom úmrtí, pričom ako potvrdila polícia v odpovedi na dotaz uvedenej Facebook stránky, správa je pravdivá a lekárka mala podľahnúť práve následkom ochorenia Covid-19 v banskobystrickej Rooseveltovej nemocnici.

“Na základe vášho upozornenia sa nám podarilo overiť informáciu, podľa ktorej zomrela obvodná lekárka zo stredného Slovenska. V ambulancii mala plagáty odrádzajúce od očkovania…” cituje stránka stanovisko polície.