Jedna z najväčších športových udalostí roka sa blíži. Už túto stredu sa môže Banská Bystrica tešiť na 20. ročník medzinárodného výškarského mítingu za účasti svetovej výškarskej špičky.

Hlavnou hviezdou Latky bude Jesse Williams z USA. Ilustračné foto: B. Račko

Športoví priaznivci, ktorí v stredu o 17. hodine zavítajú do Športovej haly na Štiavničkách sa môžu tešiť na také osobnosti ako Jesse Williams z USA, ktorý je úradujúcim majstrom sveta, ďalej na majstra sveta z roku 2007 Donalda Thomasa z Bahám, medailistu z ME 2012 Mickaela Hananyho z Francúzska, talianskeho šampióna Gianmarca Tamberiho či finalistu z HMS 2012 Gréka Kostadinosa Baniotisa a mnoho iných. Chýbať nebude ani štvorica Slovákov s ambíciami útočiť na limit halových ME v Göteborgu – Horák, Kabelka, Bubeník a Beer. Či sa niektorému z pretekárov podarí prekonať 238 centimetrový rekord mítingu, o ktorý sa v minulosti postaral dvojnásobný víťaz podujatia Uchov, je otázne, faktom však je, že Banskobystričanmi obľúbený Rus bude tento rok pod Urpínom chýbať. Rovnako tak Banskobystrická latka tento rok vypustila aj ženskú súťaž, v hale to tak bude skromnejšie, no pre sponzorské problémy sú organizátori spokojní, že podujatie vôbec bude.

Aj tento rok na podujatí nebudú chýbať zástupcovia BBonline.sk, ktorí vám prostredníctvom správ a fotogalérie prinesú to najzaujímavejšie z tohto podujatia. Ako to na Banskobystrickej latky vyzeralo minulý rok si môžete pozrieť v našich starších článkoch. Záznam podujatia odvysiela aj RTVS na Dvojke. Organizátormi mítingu sú VŠC Dukla, HJC ProSport, Top Athletics, finančne podujatie podporili najmä Ministerstvo školstva, Mesto Banská Bystrica a spoločnosti Stengl a Slovenská sporiteľňa.