cover1Via Anima vo voľnom preklade znamená Putujúce Duše. Tento názov príkladne ukazuje vývoj, ktorým si tento projekt počas svojho pôsobenia prešiel.

„Duše“ sú z Banskej Bystrice, fungujú 4 roky a za ten čas majú na konte jedno demo, Sistém má chybu, ktorým rozvírili vlny na slovenskej undergroundovej scéne, a jedno split, Sami sebe svetlom. Všetky skladby na deme Sistém má chybu, sa  niesli v jednej celistvej atmosfére, ktorú umocňovali hĺbkové texty, zamerané na človeka a jeho existenciu na tomto, alebo inom svete. Žánrovo by sa to v tom čase dalo škatuľkovať ako post-rock, hardcore.

 Via Anima však tento krát prichádza s nahrávkou, ktorá je skoro úplne inde ako to bolo na ich prvotnom počine.

Predstav si, že existujú aj také veci, ktoré ťa ani nenapadne si predstaviť,  sa volá nahrávka, s ktorou sa snažia tento krát ukázať ich terajšie vnímanie hudby, pocitov a vnímania. Na CD sa nachádza 8 skladieb, inštrumentálnych ale aj spevavých. Inštrumentálne skladby, prelínané dievčenským spevom majú niekedy až meditačný charakter, skladby so spevom a textami opisujú znenie, vnímanie existencie, skutočnosti či uvedomovanie si seba samého.

Spolu so zvolenskou kapelou Nesme, budú CD prezentovať  na šiestich koncertoch po Slovensku, pričom 2.mája sa ukážu v Banskobystrickom Teátre Mefisto. Viac na www.viaanima.bandcamp.com, www.bandzone.cz/nesme.