Dovera Banskobystricka bezecka 24-hodinovka, 13.6.2014, Banska BystricaOrganizátori banskobystrického maratónu pozývajú aj tento rok všetkých sympatizantov zdravého pohybu na Banskobystrickú bežeckú 24-hodinovku.

Ide už o štvrtý ročník podujatia, ktoré sa uskutoční na atletickom štadióne na Štiavničkách. Začiatok podujatia organizátori naplánovali vo štvrtok 18. júna na 17.00 h a potrvá do rovnakého času nasledujúceho dňa.

„Bystričania svorne proti vzdialenosti!“ takto znie heslo štvrtého ročníka bežeckej 24hodinovky. Súťažiaci absolvujú ultrabeh päťdesiat kilometrov. Individuálnym cieľom každého účastníka je zabehnúť aspoň vzdialenosť jedného okruhu. Konkrétne ide o štyristo metrový tartanový okruh na atletickom štadióne. Každý účastník behu získava pamätný účastnícky diplom, taktiež dostane občerstvenie a nápoj.

Dovera Banskobystricka bezecka 24-hodinovka, 13.6.2014, Banska BystricaSúčasťou maratónu je aj Deň otvorených dverí Vojenského Športového centra Dukla, ktorý začína  v piatok 19. júna o 8.00 h. Počas DOD, ktorý potrvá do 15-tej, budú športovci VŠC Dukla demonštrovať jednotlivé atletické disciplíny, ako sú napríklad džudo, biatlon či skok do výšky. Po skončení DOD sú pre návštevníkov pripravené preteky lezúňov a o 16.00 h začne beh s kočíkom.

Suma vyzbieraná v rámci dobrovoľného štartovného bude použitá na prípravu a zabezpečenie štvrtého ročníka maratónu. Registrácia súťažiacich prebehne iba osobne a to priamo na štadióne. Výsledky z podujatia usporiadateľ zverejní po skončení podujatia na oficiálnom webe marathonbb. Každý registrovaný účastník maratónu bude uvedený vo výsledkovej listine spolu s celkovou odbehnutou vzdialenosťou.