Šport podobný hokeju sa začína popularizovať aj u nás. Štyri mladé Banskobystričanky sú členkami slovenskej reprezentácie, ktorá sa v týchto dňoch pripravuje na Majstrovstvá sveta vo Fínsku.

RingetŠtyri rodáčky z Banskej Bystrice (Veronika Úradníková, Jana Dudášová, Martina Chmelíková a Paulína Slivková) budú reprezentovať našu krajinu na prelome decembra a januára (27.12.2015 – 4.1.2016) v Helsinkách na Majstrovstvách sveta v ringette.

V základnej skupine odohrajú šesť zápasov. Postupne nastúpia proti Fínskej dvadsiatke, USA, Kanadskej dvadsaťjednotke, Česku, Švédsku a na záver proti Švédskej dvadsiatke. Už túto nedeľu 15. novembra budú mať slovenské reprezentantky tréning v meste pod Urpínom, konkrétne od 8:15 hod do 9:15 hod na zimnom štadióne. Tento šport tak môžu bližšie spoznať aj Banskobystričania.

Káder Slovenska, ktorý tvorí výber hráčok z Banskej Bystrice, Žiliny a Martina, sa pravidelne zúčastňuje aj na turnajoch. Naposledy sa naše hráčky zúčastnili  v dňoch 24.- 26. júla v Prahe, kde v konkurencii dvoch fínskych, dvoch českých a jedného švédskeho družstva obsadili štvrtú priečku.

Ringette vznikol v roku 1963 v Kanade ako alternatíva pre ženský hokej. Tento bezkontaktný šport hrávajú deti, dievčatá a ženy. Hráva sa v Kanade, Fínsku, Švédsku, USA, Francúzsku, v Česku a na Slovensku. Miesto puku sa v tomto športe hrá s gumovým krúžkom, ktorý sa nezachytáva hokejkou ale rovnou tyčou. Pravidlá navyše hráčov tejto hry nútia neustále kombinovať a prihrávať si, keďže  nemôžu sami prejsť väčšiu časť hracej plochy.