Vo štvrtok, 20. augusta čaká Banskobystričanov brigáda na starom Sídlisku. Uskutoční sa v čase od 15-tej hodiny a potrvá približne do 19. 00 h. V rámci prvej brigády sa upravia lavičky a smetné koše.

EnviroFuture_Pozvanka_Sidlisko_BrigadaProjekt Oživme spoločne Sídlisko je zameraný na zatraktívnenie a zlepšenie možnosti aktívneho trávenia voľného času pre obyvateľov Sídliska v Banskej Bystrici. Piateho augusta sa uskutočnilo prvé plánovacie stretnutie obyvateľov a občianskych iniciatív pôsobiacich v lokalite Sídlisko v Banskej Bystrici. Stretnutia sa zúčastnilo dvadsať ľudí. Cieľom stretnutia bolo predstaviť obyvateľom a dobrovoľníkom plánované aktivity súvisiace s úpravou a doplnením mobiliáru ako sú lavičky a smetné koše. “Zároveň sme ale aj diskutovali o tom, čo je potrebné ešte na Sídlisku zlepšiť a ako nájsť využitie plochám, ktoré v minulosti boli postavené, ale v dnešnej dobe sa už nevyužívajú. Obyvatelia spoločne prešli celý priestor od Námestia Slobody po Štatistický úrad a priamo na mieste hľadali riešenia a diskutovali o konkrétnych problémoch,” uvádza Eva Ščepková z občianskeho združenia EnviroFuture.

Banskobystričania sa v rámci prvej brigády stretnú o 15-tej hodine pri betónovom kruhu neďaleko Tatrabanky (Nám. Slobody 4). “Budeme pracovať v lokalite od Námestia Slobody po ulicu 29. augusta a ak by aj niekto prišiel neskôr, tak nás tu určite nájde,” upresňuje Lucia Rossová z občianskeho združenia EnviroFuture.

V septembri bude pokračovať úprava mobiliáru a doplnia sa lavičky a smetné koše. Starej fontáne, ktorá sa nachádza pri parkovisku pred Športovým gymnáziom, vdýchnu dobrovoľníci svojou prácou nový život mozaikovou technikou. “Sídlisko ožije nielen vďaka práci dobrovoľníkov a obyvateľov, ale aj organizovaním neformálnych stretnutí ako napríklad susedské pikniky a burzy, ktorých tradíciu odštartujeme v septembri 2015,” dopĺňa Eva Ščepková z občianskeho združenia EnviroFuture.