Býva zvykom, že po skončení sezóny, teda koncom apríla, sa rozpúšťajú ľadové plochy aj napriek možnému záujmu zo strany verejnosti a zimný štadión zíva prázdnotou až do augusta.

Klub HC ’05 Banská Bystrica sa však po vzájomnej dohode s mestskou spoločnosťou MBB a.s. rozhodol prenajať si od mesta halu B aj počas letných mesiacov, a priniesť tak možnosť využívať ľad celoročne.

„Moderná aréna, ako je tá naša, si zaslúži mať ľad celoročne a byť k dispozícii pre potreby športovcov, mládeže, ale aj širokej verejnosti za dostupných podmienok. Práve aj preto sme sa rozhodli prenajať si halu B. Veríme, že bude záujem o prenájom ľadu počas letných mesiacov a Bystričania a športovci nášho mesta tak nemusia cestovať do susedného Zvolena. Pripravujeme aj zaujímavý program pre mladých hokejistov a hokejových priaznivcov, o ktorom ešte budeme informovať.“ uviedol marketingový a obchodný riaditeľ HC ’05 Banská Bystrica Vladimír Tropp.

Hokejový klub pripravuje verejné korčuľovanie pre širokú verejnosť. Zároveň ponúka príležitosť prenajať si ľad na zorganizovanie letnej hokejovej prípravy a hokejových kempov, pre hokejové partičky či zorganizovanie teambuildingu pre spoločnosti, ktoré môžu pre svojich zamestnancov pripraviť spoločné korčuľovanie, alebo hokejový zápas. Otvorená bude naďalej aj reštaurácia.

Ľad v hale B bude k dispozícii už od 1. mája a cena prenájmu ľadovej plochy v dopoludňajších hodinách počas pracovných dní bude 100 €,  po 15.00 h a počas víkendov 130 €.   Záujemcovia si  môžu rezervovať ľadovú plochu prostredníctvom kontaktu, ktorý je uverejnený na tomto odkaze. HC ’05 ďalej dodáva, že už čoskoro prinesie ďalšie informácie na webovej stránke a sociálnych sieťach Tipsport arény, kde bude uverejňovať aj aktuálny rozpis ľadu.