Na otváracom zápase Majstrovstiev Európy vo futbale vo Wroclawi vybehnú na trávnik aj Slováci. Vo štvrtok o piatej ráno nastúpili do autobusu, aby sa stihli pripraviť na výnimočnú udalosť – niesť vlajku českého národného tímu na UEFA EURO 2012.

Túto poctu si chlapci z Banskej Bystrice tvrdo odmakali, keď tento rok vyhrali Coca-Cola Školský pohár. „Okrem podpory aktívneho životného štýlu je našim cieľom sprostredkovávať nevšedné zážitky. Slovenskí víťazi Coca-Cola Školského pohára budú niesť vlajku českého národného tímu, pretože naše krajiny sú si stále veľmi blízke a slovenský tím sa na ME neprebojoval. Verím, že spolu so sledovaním zápasu Česko-Rusko to bude pre nich nielen nevšedný, ale aj nezabudnuteľný zážitok,“ uviedla Daniela Paličková, hovorkyňa spoločnosti Coca-Cola pre Českú a Slovenskú republiku.

Tomáš Zázrivec, kapitán víťazného tímu z Osemročného športového gymnázia (OŠG) opísal svoje dojmy: „Mal som obrovskú radosť z víťazstva v turnaji Coca-Cola Školský pohár. Až neskôr som si uvedomil, že uvidím na živo zápas na Majstrovstvách Európy v Poľsku! Teším sa, že budem v jednom tuneli pred zápasom spolu s vynikajúcimi českými a ruskými reprezentantmi. Nemôžem sa zápasu dočkať!

Peter Kollati ho doplnil: „Je to pre mňa veľká pocta, že práve ja budem môcť niesť vlajku pred všetkými futbalovými fanúšikmi. Som trochu smutný, že Slováci na majstrovstvách nehrajú, radšej by som niesol slovenskú vlajku, ale neskutočne sa teším na samotný zápas. Bude to pre mňa zážitok na celý život.“

Chlapci z Banskej Bystrice budú vlajkonosičmi českého národného tímu na dvoch zápasoch Majstrovstiev Európy 2012: Česko – Rusko (8. júna 2012) a Česko – Poľsko (16. júna 2012). „Spočiatku som nemohol uveriť ani nášmu víťazstvu v turnaji. Dúfam, že sa mi od vzrušenia nebudú triasť ruky a nohy, keď budem vlajku držať. Teším sa na atmosféru veľkého zápasu, bude to neopakovateľný zážitok. Keďže hrám futbal, teším sa aj na svetoznámych futbalistov a ich výkony,“ vyjadril radosť pred úvodným výkopom Jakub Hubert.

Futbalový turnaj Coca-Cola Školský pohár 2012 je určený žiakom a žiačkam druhého stupňa základných škôl a nižších ročníkov osemročných gymnázií. Turnaja sa zúčastnilo 731 chlapčenských družstiev a 254 dievčenských tímov. Na 3. mieste v turnaji chlapcov skončili žiaci z Bratislavy zo ZŠ Černyševského, keď porazili Dunajskú Stredu ZŠ Kodálya na penalty 1:0 po nerozhodnom zápase 0:0. Finále lepšie zvládli tohtoroční víťazi – hráči 8-ročného gymnázia z Banskej Bystrice, keď porazili žiakov z Prešova zo Súkromného športového gymnázia Elba 1:0. Najlepším strelcom sa stal Alex Ivan z Dunajskej Stredy s počtom 7 gólov, ktorý tiež zažije atmosféru ME 2012. Na finalistov čakali kompletné sady dresov Adidas a športové tašky Adidas. Chlapci z Banskej Bystrice budú vlajkonosičmi českého národného tímu na dvoch zápasoch Majstrovstiev Európy 2012: Česko – Rusko (8. júna 2012) a Česko – Poľsko (16. júna 2012).