Areál parku pod Pamätníkom SNP už túto sobotu, 13. mája ožije šiestym ročníkom tradičného športového podujatia Beh na Urpín.

Štart akcie organizátori naplánovali na 11-tu hodinu. Ešte pred tým sa však uskutoční registrácia bežcov, a to v čase od 9.00 do 10.30 hod, priamo na mieste štartu pretekov. Plánované ukončenie behu má byť približne o 13.30 hod. Chýbať nebude ani tradičná tombola.

Súťažiaci si svoje bežecké sily budú môcť zmerať hneď na viacerých tratiach. Pripravená bude trať Urpín Maxi s celkovou dĺžkou 10,7 km a prevýšením 335 m, Urpín Mini s dĺžkou 7,5 km a prevýšením 230 m alebo trať Pre všetkých, ktorá bude dlhá 2,5 km.

Organizátori podujatia nezabudli ani na najmenších návštevníkov. Práve pre nich bude k dispozícii detská trasa s celkovou dĺžkou 500 metrov.

Štartovné si účastníci môžu zaplatiť v Active Planet Outdoor alebo priamo na mieste podujatia. Štartovací poplatok zahŕňa štartovné číslo, upomienkový predmet a občerstvenie v cieli. Spomienkový predmet však dostanú len bežci, ktorí zabehnú buď trať Urpín Maxi alebo trať Urpín Mini.