BBonline.sk (Patrik Havran) | 11.5.2017

Banskobystričania môžu opäť vybehnúť na Urpín

Areál parku pod Pamätníkom SNP už túto sobotu, 13. mája ožije šiestym ročníkom tradičného športového podujatia Beh na Urpín.

Štart akcie organizátori naplánovali na 11-tu hodinu. Ešte pred tým sa však uskutoční registrácia bežcov, a to v čase od 9.00 do 10.30 hod, priamo na mieste štartu pretekov. Plánované ukončenie behu má byť približne o 13.30 hod. Chýbať nebude ani tradičná tombola.

Súťažiaci si svoje bežecké sily budú môcť zmerať hneď na viacerých tratiach. Pripravená bude trať Urpín Maxi s celkovou dĺžkou 10,7 km a prevýšením 335 m, Urpín Mini s dĺžkou 7,5 km a prevýšením 230 m alebo trať Pre všetkých, ktorá bude dlhá 2,5 km.

Organizátori podujatia nezabudli ani na najmenších návštevníkov. Práve pre nich bude k dispozícii detská trasa s celkovou dĺžkou 500 metrov.

Štartovné si účastníci môžu zaplatiť v Active Planet Outdoor alebo priamo na mieste podujatia. Štartovací poplatok zahŕňa štartovné číslo, upomienkový predmet a občerstvenie v cieli. Spomienkový predmet však dostanú len bežci, ktorí zabehnú buď trať Urpín Maxi alebo trať Urpín Mini.