Počas uplynulého víkendu 16. – 17. septembra sa v Nových Zámkoch konali majstrovstvá Slovenska staršieho žiactva v atletike. Na programe prvého súťažného dňa bola chodecká disciplína na 3000 m, v ktorej sa očakávala obhajoba titulu majstra Slovenska od talentovaného Patrika Nemčoka z atletického klubu BCF Dukla Banská Bystrica.

Patrik potvrdil svoju „majstrovskú“ povesť a zvíťazil vo vynikajúcom osobnom rekorde 15:05,16. Spolu so strieborným Tomášom Horným (majstrom Slovenska mladších žiakov v tomto roku) taktiež z BCF Dukla Banská Bystrica sa nominovali na medzištátne stretnutie v Chorvátsku, kde budú v sobotu 30. septembra reprezentovať Slovensko a hlavne Banskú Bystricu Európske mesto športu 2017.

Bronz si odniesol ich tímový kolega Filip Krestianko. Na štvrtom mieste klasifikovali Michala Dudu, piaty v osobnom rekorde skončil Richard Pastorek a ôsmy Brook Morton – Simons (všetci BCF Dukla Banská Bystrica).

V kategórii dievčat, starších žiačok Banskobystričanka Anežka Krestianková vybojovala v konkurencii pretekárok z Nitry, Košíc, Martina, Žiaru nad Hronom, Borského Svätého Jura, Borského Mikuláša a Prešova pekné šieste miesto v osobnom rekorde 17:28, 18.