Velkonočné vítanie jari 2015Námestie SNP v Banskej Bystrici bude od 27. marca do 1. apríla  patriť už tradične Veľkonočnému vítaniu jari. Banskobystričania a všetci návštevníci si budú môcť   pochutnať na veľkonočných špecialitách, zakúpiť rôzne lahôdky i suveníry symbolizujúce najvýznamnejší kresťanský sviatok – Veľkú noc. Atmosféru blížiacich sa veľkonočných sviatkov dotvorí bohatý sprievodný program.

Súčasťou Veľkonočných trhov budú stánky s ľudovo-umeleckými predmetmi, medovníkmi, pekárenskými či cukrárenskými výrobkami. Chýbať nebude široká ponuka jedál a nápojov. Návštevníci si budú môcť pochutnať  na medovine, varenej čokoláde, posúchoch                             i trdelníkoch, mäsových výrobkoch, údeninách, paštétach a grilovacích klobásach. Predajná doba v stánkoch bude denne od 9. do 19. hod., stánky s občerstvením budú k dispozícii do 20.00 hod.

Veľkonočným trhom bude 26. marca predchádzať stavanie  brezy s ozdobami, s tematikou jari a Veľkej noci. Veľkú noc privítame pestrým programom s obľúbenými tvorivými dielňami,“ hovorí Miriam Ondrejková, vedúca oddelenia obchodu a služieb podnikateľom.

V rámci dielní si budú môcť  všetci vymaľovať vajíčko alebo vyrobiť inú veľkonočnú či jarnú ozdobu. Atmosféru spríjemní Marián Kováč, ktorý sa venuje hre na heligónke, zaznejú aj piesne „Na ľudovú nôtu…“ a zatancuje Detský folklórny súbor Matičiarik.