Organizátori banskobystrického maratónu pripravili ďalší ročník Trojkráľového behu. Uskutoční sa v stredu 6. januára o 17.30 h na Námestí SNP.

Trojkráľový beh 2015_29
Trojkráľový beh si môže zabehnúť úplne každý

„Prijmi výzvu“, takto znie motto piateho ročníka večerného trojkráľového behu. Pre všetkých bežcov je pripravená päťkilometrová trať, kde po jej odbehnutí bude na pretekárov v cieli čakať unikátna účastnícka medaila. Medaila je prvá zo série deviatich medailí, ktoré sú vytvorené pre rok 2016.Pre zaregistrovaných účastníkov čaká okrem behu napríklad aj žrebovanie o hodnotné ceny. Tie budú môcť získať všetci, ktorí sa rozhodnú prijať výzvu a pokúsia sa tak zabehnúť nenáročnú trať, ktorá povedie historickým centrom Banskej Bystrice. Ani počas tohto ročníka nebude chýbať cieľový fotoservis. Bežci tak budú môcť získať spomienku na trojkráľový beh.

Vyhlásenie výsledkov a dekorovanie víťazov prebehne večer o pol siedmej. Výsledky budú k dispozícii po skončení podujatia aj na internetovej stránke Marathon BB Tour. Pretekári budú zoradení podľa času od štartového výstrelu po prekročenie cieľa. Prvé tri miesta získajú aj finančné odmeny. Všetci účastníci behu si odnesú pamätnú medailu. Počet bežcov je obmedzený na prvých tisíc päťsto zaregistrovaných účastníkov. Zaregistrovať sa dá online na oficiálnej webovej stránke. Registrácia je možná tiež deň pred podujatím, a to v priestoroch Radnice na Námestí SNP. V prípade, že nebude naplnený počet účastníkov, prihlásenie na beh bude možné aj priamo na mieste podujatia od 15-tej hodiny. Na vyššie uvedenej stránke môžete nájsť aj všetky ďalšie potrebné informácie, vrátane propozícií.

Trojkráľový beh je súčasťou podujatí Marathon BB Tour. Záujem o podujatie je z roka na rok vyšší. Vlani centrum mesta zaplnilo 875 účastníkov a organizátori sú tento rok pripravení pokoriť hranicu tisíc bežcov.