Stredoslovenské múzeum uplynulý štvrtok otvorilo ďalšiu zaujímavú výstavu. Tentokrát sa budú môcť obyvatelia a všetci návštevníci nášho mesta pokochať pohľadom na historické fotografie a pohľadnice s tematikou Banskej Bystrice.

Názov výstavy je „Banská Bystrica na historickej fotografii a pohľadniciach 2,“ čo naznačuje, že podobná výstava tu už bola. Ide teda o pokračovanie niekdajšej výstavy, ktorá však okrem starých „depozitov“ predstaví aj nové, doposiaľ nezverejnené fotografie a pohľadnice, ktoré väčšina zúčastnených uvidí po prvýkrát.

Ide o výstavu  PhDr. Vladimíra Sklenku, ktorá dokumentuje jednotlivé historické obdobia vo vývoji mesta prostredníctvom už spomenutého špecifického zbierkového fondu – historických fotografií a pohľadníc. Tento rok bude výstava doplnená aktuálnymi fotografiami vybraných budov a priestorov v súčasnej podobe. Takýmto spôsobom výstava návštevníkom ukáže čo Banská Bystrica stratila a čo získala po architektonickej stránke v priebehu 150 rokov.

Výstava je prístupná verejnosti od 2. septembra v Thurzovom dome na Námestí SNP 4 v Banskej Bystrici a potrvá do 3. októbra 2010. Bližšie informácie o vstupnom a otváracích hodinách nájdete v našom kalendári podujatí, prípadne na priloženom plagáte v článku.