Riadiaci orgán najvyššej hokejovej súťaže, spoločnosť Pro hokej, bude analyzovať správanie dvoch hráčov HC´05 Banská Bystrica.

Dôvodom je hromadná bitka, ktorá sa odohrala v záverečnej tretine zápasu šiesteho kola Slovnaft extraligy medzi Skalicou a hosťujúcou Banskou Bystricou. „Barani“ viedli v poslednej minúte o jeden gól, keď medzi kruhmi došlo k súboju dvoch hráčov. Tománek sa po nešetrnom zákroku ocitol na ľadovej ploche, pričom na miesto vzápätí dorazil brankár Šimonovič a ďalší Skaličan. Strkanica prerástla do hromadnej šarvátky, akú si skalický štadión pravdepodobne nepamätá. Rozhodcovia potrestali odobratím registračných preukazov štvoricu hokejistov – Skaličanov Školiaka a Višňovského, z Banskej Bystrice Miroslava Šimonoviča a Lukáša Bambúcha.

Už teraz je teda isté, že spomínaná dvojica nebude k dispozícii trénerovi Milanovi Stašovi v piatkovom dueli proti Popradu. Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja by mala nad oboma pomstiteľmi vyniesť verdikt, ktorý rozhodne o tom, ako dlho si odpočinú od súťažného hokeja.

Tréner Milan Staš je presvedčený, že nedeľňajšiu šarvátku vyvolali Skaličania. Domáci boli nervózni, chceli bodovať, nepodarilo sa im to a z toho to vzniklo,“ uviedol Staš pre oficiálne klubové stránky.