Hoci sa novoročné novinky zamerali na detské publikum, od 17. januára ponúka Bábkové divadlo na Rázcestí (BDNR) predstavenia už aj dospelým divákom a diváčkam. Na programe sú najnovšie inscenácie pre dospelých, ktoré mali premiéru počas roka 2017.

Začiatok roka 2018 sa v Bábkovom divadle na Rázcestí niesol v znamení noviniek pre detských divákov. Cestovateľský pas ponúkol zážitkovú cestu Rozprávkovou geografiou, ktorá končí 21. januára. V januári prebieha špeciálny program pre batoľatá a ich rodičov. Čiarkolárium, Farbatolárium a Batolárium potešia okrem pravidelných nedeľných časov aj každý pondelok až do 22. januára.

Babie leto prinesie 17. januára odlesk jesene. Jeseň života idylicky opísala česká autorka Božena Nemcová vo svojom legendárnom románe Babička. Babie leto stavia do konfrontácie Nemcovej rozprávku s poctivou súčasnosťou dnešných „babičiek“. Každodennú realitu panelákových dní, pretkanú motivačnými informáciami o kráse staroby. Tragikomický mix divadelných obrazov približuje radosti a starosti seniorov/senioriek, so vzniknutými situáciami sa poľahky identifikujú diváci a diváčky všetkých vekových kategórií. Veď každý z nás má so starobou a seniorským vekom svoje vlastné skúsenosti. Z rôzneho uhla pohľadu. Babie leto spája naprieč vekom, prenáša skúsenosti cez divadelnú prizmu, nabitú emóciami a (ne)známymi informáciami.

Najnovšou inscenáciou Bábkového divadla na Rázcestí je Európa v korešpondencii. Divadelné randevú s osobnosťami európskej minulosti i súčasnosti. Na scéne zaznejú autentické slová takých ikon ako je Èmile Zola, Marie Curie Sklodowská, Hannah Arendt, Martin Heidegger, Winston Churchill, Tomáš Garique Masaryk, Milan Rastislav Štefánik, Jiřina Šiklová, Svetozár Hurban Vajanský, Dežo Ursiny, Július Satinský a mnohých iných postáv literárneho, vedeckého, kultúrneho či duchovného života. Réžia Mariána Pecka posúva autentické slová zachytené v európskej korešpondencii do imaginárnych obrazov súčasného divadla. Vytvára mozaiku slov a príbehov, ktorá sa dotkne našej národnej identity, tak isto ako európskej pamäte, či emocionálneho cítenia a empatie. V inscenácii účinkuje celý herecký súbor BDNR. Európu v korešpondencii môžete vidieť 23. januára o 19.00 h.

BDNR uvedie do konca januára aj ďalšie predstavenia pre dospelých. Kompletný program divadla je dostupný na webovej stránke.