Do otvorenia festivalu Bábkarská Bystrica 2022 zostáva už len necelý týždeň. Festival, ktorý sa koná od pondelka  26. septembra do nedele 2. októbra, predstaví jedinečné domáce a zahraničné bábkovo-divadelné súbory.  Z bohatej programovej ponuky sme pre vás pripravili súťaže o vstupenky na dve festivalové predstavenia.

V najbližších dňoch máte šancu vyhrať dve vstupenky na emotívnu inscenáciu pre dospelé publikum Spoveď bachara, ktorú v Bábkovom divadle na Rázcestí uvedie brnenské Divadlo Líšeň. V ďalšej súťaži hráte o dve vstupenky na iluzívne marionetové nemé divadlo so živým hudobným sprievodom, určené pre deti od 6 rokov, Chaplin, ktoré na pôde banskobystrickej Akadémie umení predstaví Bábkové divadlo, Košice.

Divadlo Líšeň, Brno: Spoveď bachara

Streda 28. september – 20.00 h (Bábkové divadlo na Rázcestí)

Divadelné zúčtovanie s komunistickou minulosťou. Odpoveď na mementá lásky a hrôzy vrytá do omietok väzenských ciel… Inscenácia Spoveď bachara vznikla na motívy dobových dokumentov, textov, spomienok a osudov. Dej hry je inšpirovaný najmä osudmi Mons. Jana Podveského, odsúdeného v súvislosti s babickými procesmi, ktorého príbeh zaznamenal Jaroslav Sojka v knihe Priateľ, vtedy som veril, dnes mám všetko overené. Inscenácia používa originálne výtvarné prostriedky – masky a bábky. Tvorcovia hru vnímajú ako ich vyrovnanie sa s minulosťou a prejav úcty k obetiam. Inscenácia v réžii Pavly Dombrovskej je vhodná pre dospelé publikum.

Súťaž

Do súťaže o vstupenky na predstavenie Spoveď Bachara sa môžete zapojiť do soboty 24. septembra (do polnoci) na Facebooku BBonline.sk. Vyžrebovanému výhercovi (výherkyni) venujeme dve vstupenky.