Viac než tridsať rokov rozostavaný terminál banskobystrickej autobusovej stanice sa okrem titulu „najväčšieho strašidla mesta“ podľa hlasovania Bystričanov, neslávne preslávil aj v celoslovenskom meradle.

autobusova stanica banska bystrica bbonline.skDenník Hospodárske noviny prostredníctvom portálu hnonline.sk minulý rok prezentoval najväčšie nedokončené rozostavané projekty na Slovensku. V závere roka mali čitatelia možnosť hlasovať, ktorú z prezentovaných budov a stavieb považujú za „Najväčšiu realitnú opachu roka“. Prehľad rozličných megalomanských stavieb, vrátane bratislavskej nemocnice Rázsochy, ale priniesli najväčšiu hanbu Banskej Bystrici. Tunajšia autobusová stanica totiž v ankete verejnosti získala najviac hlasov.

Ešte v roku 2012 v hlasovaní Banskobystrického okrášľovacieho spolku označila verejnosť autobusovú stanicu za „najväčšie strašidlo mesta“. S jej výstavbou sa začalo v roku 1983, no nikdy nebola dokončená a dosiaľ chátra. Objekty sú v súkromnom vlastníctve. Všetky príspevky o tejto téme nájdete tu…

Črtá sa riešenie?

Pred zhruba dvomi rokmi bol prezentovaný zámer rakúskeho investora na výstavbe komplexu s obchodným centrom nazvaný Terminal shopping center. O projekte ale zostalo ticho a do hry mal napokon vstúpiť úplne iný potenciálny investor. Podľa informácií, ktoré ešte v novembri pred voľbami prezentoval vtedy odchádzajúci primátor Peter Gogola, nový investor sa už mal dohodnúť na vysporiadaní majetkových vzťahov s dovtedajším vlastníkom SAD Banská Bystrica. Riešenie situácie s autobusovou stanicou si, podobne ako všetci jeho predchodcovia, kládol v predvolebnej kampani za jednu z priorít i nový primátor Ján Nosko.