Banskobystričania mali v nedeľu možnosť spoločne zažiť atmosféru veľkolepých a okázalých večierkov americkej spoločnosti v mestskom parku.

Tradičné hudobno – tanečné nedeľné popoludnie sa tentoraz nieslo v štýle Veľkého Gatsbyho. Veľký Gatsby je klasické dielo americkej beletrie z roku 1925, ktoré napísal Francis Scott Fitzgerald. Kniha zachytáva prierez vtedajšej americkej spoločnosti. Tento umelecký duch sa včera podaril aj organizátorom podujatia.

Nedeľa teda patrila takzvanej zlatej ére. Diváci možnosť sa v mestskom parku vrátiť do 20. rokov minulého storočia. Nechýbali retro autá, účinkujúci a diváci v retro kostýmoch, tanečné vystúpenia a o 18.00 h vystúpila banskobystrická kapela Gatsby Sounds.

V repertoári  Gatsby Sounds nájdete veľké hity od slávnych svetových osobností ako sú Bon Jovi, Lady Gaga, George Michael, Meghan Trainor či Karel Got, ale aj  slovenské aranžmány známych piesní napríklad od Mira Žbirku, Zuzany Smatanovej alebo dokonca aj kapely Horkýže Slíže. Kapela myslela aj na detaily a preto ich koncertné outfity prispôsobili obdobiu Veľkého Gatsbyho.

Návštevníci, ktorí na podujatie prišli oblečení v štýle daného obdobia si mohli odniesť aj zaujímavý darček. Pripravený bol aj stánok s nápojmi a kávou čo v týchto horúcich letných dňoch všetci diváci a účinkujúci ocenili. Tretí ročník Promenádnych koncertov v Banskej Bystrica opäť skvele doplnil tunajšie kultúrne leto.