Svetových armádnych hier v brazílskom Riu de Janeiro sa zúčastnilo 111 krajín, z ktorých najúspešnejšou výpravou bola Čína pred domácou Brazílou. Slovenskí športovci skončili v celkovom hodnotení na 51. mieste.

Úspešný bol najmä džudista Milan Randl, ktorý získal bronzovú medailu v hmotnostnej kategórii do 90 kg. Dvadsaťštyri ročný Randl bodoval začiatkom júla aj na turnaji Svetového pohára vo Venezuele. Zvíťazil v kategórii do 90 kilogramov. Ďalší džudista Marián Benkóczy obsadil siedme miesto v kategórii do 81 kg a Pavol Kubena skončil v kategórii do 73 kg vypadol v druhom.

Kladivárka Martina Hrašnová obsadila štvrté miesto hodom 66,10 metra. Po návrate pri tom oznámila ukončenie sezóny pre doliečenie zraneného členka. Nielen pre ňu je totiž jasnou motiváciou budúcoročná londýnska olympiáda. Oštepár Martin Benák sa vo svojej kategórii umiestnil na deviatom mieste s výkonom 67,04 metrov a výškar Peter Horák na desiatom s výkonom 214 cm.