Už aj s kanadským obrancom Claytonom Stonerom nastúpili barani do zápasu 27. kola Tipsport extraligy v Trenčíne. Napriek vyrovnanému priebehu z úvodu zápasu po čase Országhovci prestali svojmu súperovi stíhať, a ten ich prevýšil aj výsledkovo.

Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 13. Lelkeš, 47. Gašparovič, 48. Koma, 57. Tybor – 40., 51. M. Češík. Vylúčenia: 1:4. Zápas v Trenčíne sledovalo 1 560 divákov.

Zostava Dukly Trenčín: Škrečko – Imrich, Koma, Bagin, T. Bokroš, Bednár, Vizváry, Biro, M. Nemčík – Jak. Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. – Sojčík, Lelkeš, R. Tybor – Jakúbek, Broska, T. Klíma – Šišovský, Adamec, P. Kopecký.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko – Stoner, Richter, Bambúch, Kubka, Novajovský, Predajniansky, Zigo, Ketner – M.Hudec, Handzuš, Lunter – Lukačevič, Heizer, J. Sýkora – Jankovič, Češík, Nemeček – Šimun, Petro, Marcinek.

Aj keď v desiatej minúte už mal gólovú šancu na hokejke Michal Handzuš, skóre v 13. minúte otvárali domáci zásluhou Richarda Lelkeša. Banskobystričanom sa ale podarilo zachytiť zápas v posledných sekundách druhej tretiny keď po Bambúchovej delovke dorážal Češík. Do tretej tretiny ale opäť nastúpili aktívnejšie domáci hokejisti, ktorým sa podarilo zas chopiť vedenia v 47. minúte zásluhou Jakuba Gašparoviča. Už o minútu na to, sa Slipčenko opäť pozeral za seba, keď Koma využil presilovú hru svojho tímu. V 51. minúte sa síce opäť Matej Češík postaral o možnosť zachytiť zápas pre baranov, lenže keď sa znovu nedokázal presadiť ani Michal Handzuš, prišiel trest, ktorým Radoslav Tybor uzavrel v 57. minúte na konečných 4:2.

Aktuálne kolísavé výkony vedú vedenie HC ’05 k ďalšiemu posilňovaniu kádra. Po príchode Kanaďana Stonera by mal podľa informácií tlačovej agentúry SITA posilniť banskobystrický tím aj jeho krajan – útočník Tanner Glass. Dvadsaťdeväť ročný hráč Pittsburghu Penguins vlani obliekal dres Winnipegu Jets.