Aj keď Slovensko investovalo do informatizácie verejnej správy už 1 miliardu eur, takmer žiadne výsledky to neprinieslo. Keď chcete čokoľvek vybaviť, aj tak musíte ísť na úrad osobne a tam sa stretnete s byrokraciou a vlastným svetom úradníkov, ktorí ako keby mali zakázanú používať logiku a riadia sa len nariadeniami a často nezmyselnou legislatívou. Stačí, že ste sa rozhodli pre založenie spoločnosti a musíte si dávať pozor, aby ste nedostali nepríjemné neuropatické bolesti len pri pomyslení na to, čo vás čaká. Keby ste chceli eseročku založiť v Estónsku zvládnete to takmer celé vďaka internetu a rýchlo. U nás sa pripravte približne na 14 dní.

rozpocet ekonomika peniaze eurChcete sa tomu vyhnúť?

Ak si vážite svoj čas a nechcete z neho minúť dva týždne tým, že budete behať po úradoch, podávať žiadosti, vypĺňať formuláre, kupovať kolky a naberať si do misy plné naberačky byrokracie, existuje spôsob, ako sa tomu vyhnúť. Na trhu je množstvo spoločností, ktoré sa zaoberajú zakladaním firiem na kľúč. Vy poviete, ako sa bude firma volať, aké predmety činnosti chcete, raz zájdete na úrad a podpíšte potrebné dokumenty a táto externá spoločnosť to urobí za vás. Koľko to stojí? Založenie firmy na kľúč spoločnosťou M2B vrátane všetkých poplatkov, konzultácií s právnikom či zaplatenia súdneho poplatku vás bude stáť 399 eur.

Nechce sa vám čakať?

Jedinou nevýhodou tohto spôsob založenia firmy je, že tiež čakáte približne 2 týždne, kým budete mať spoločnosť pripravenú k podnikaniu. Existuje však spôsob, vďaka ktorému môžete začať podnikať už do 24 hodín. Skutočne, žiadne dva týždne, ale deň – je ním kúpa už existujúcej spoločnosti. Samozrejme, má to svoje nevýhody – dostanete obchodné meno aj predmety činnosti, to však neskôr môžete zmeniť. Ak chcete začať podnikať čo najrýchlejšie, kúpa už existujúcej spoločnosti je pre vás ideálnym riešením.

Chcete si nechať založiť európsku spoločnosť, eseročku alebo kúpiť už existujúcu firmu? Navštívte internetovú stránku M2B.sk a dozviete sa o týchto možnostiach viac.