Jeden by si myslel, že výber správneho fénu na vlasy nie je žiadna veda. Veď stačí len ísť do predajne a vybrať taký, ktorý sa nám páči a je aj cenovo výhodný. Naozaj to stačí? Stačí, ak vás nezaujíma zdravie a krása vašich vlasov. V opačnom prípade by ste pri kúpe vášho nového sušiča mali zvážiť niekoľko základných parametrov. Pozrime sa na to, ktoré sú dôležité a ktoré by ste určite mali brať pri výbere nového féna do úvahy.

Príkon

Ide prakticky o najdôležitejší parameter. Príkon určuje výkonnosť motora, čiže laicky povedané, väčší príkon vám zabezpečí to, že na vaše vlasy bude fén fúkať viac vzduchu. Fénovanie tak zvládnete rýchlejšie bez toho, aby ste vystavili vlasy nadmernému teplu, ktoré vedie k postupnému vysúšaniu vašich vlasov. Siahnite po sušiči, ktorého príkon je minimálne 1750 W.

Ionizačná funkcia

Ideálnou voľbou pre husté vlasy sú sušiče s ionizačnou funkciou. Tieto fény sú totiž oveľa účinnejšie, nakoľko lepšie rozptyľujú kvapky vody na vašich vlasoch a korienkoch a odstraňujú statickú elektrinu. Výhodou týchto sušičov je aj ich ohľaduplnosť k vlasom, vďaka ktorým zanechá vaše vlasy hebké, lesklé a dodá im prirodzenú vlhkosť.

Titánový alebo keramický fén

Rovnako ako keramika, titán sa používa na rovnomernú distribúciu tepla a udržanie teploty na stabilnej úrovni. Keramický fén je ohľaduplný aj k jemným a suchým vlasov, zatiaľ čo titánový má tendenciu vytvárať veľmi horúci vzduch, takže sa neodporúča na fúkanie poškodených vlasov. Ak ale máte vlasy, ktoré sa rýchlejšie mastia a častejšie ich umývate, bude tento sušič  tou najlepšou voľbou pre vás a vaše vlasy. Oproti keramickým fénom je aj ľahší, čo oceníte najmä pri častom používaní.

Bonusové funkcie

Studený vzduch: Chladný vzduch uzatvára kutikuly na vašich vlasoch, vďaka čomu pôsobia vlasy uhladenejšie a sú krásne lesklé. Zároveň predchádzate ich poškodeniu a vysúšaniu.

Nastaviteľné teplo: Ak máte jemné vlasy, ktoré ľahko schnú, túto funkciu určite oceníte. Vaše vlasy totiž nepotrebujú veľký príval horúceho vzduchu, a rovnako dobre sa vysušia aj pri nižšej teplote.

Príslušenstvo: Doplnky k fénom bývajú zväčša výsadou tých kvalitnejších a drahších typov. Napríklad difúzor je nevyhnutný na udržanie vašich kučier hladkých a nerozcuchaných, zatiaľ čo úlohou koncentrátora je sa postarať o uhladený vzhľad vašich vlasov, nakoľko koncentruje vzduch do jedného miesta.

Cena

Vďaka pestrej ponuke viete nájsť za málo peňazí akýkoľvek typ fénu, ktorý potrebujete a ktorý je zároveň aj šetrný k vašim vlasom. Cena by preto pri výbere fénu nemala zohrávať dôležitú rolu a skôr by ste si mali vybrať sušič s ohľadom na vaše vlasy a na to, čo im vyhovuje a čo ich najmenej poškodí. Ako sa hovorí, vlasy sú korunou krásy a preto by sme sa o ne mali patrične starať.