Veľa nižších ľudí sníva o centimetroch navyše, no bohužiaľ – na výšku nemáme vplyv. Vďaka správnemu oblečeniu si však môžeme jednoduchým a rýchlym spôsobom opticky predĺžiť postavu. Tu sú návrhy na štylizácie, ktoré nám s tým pomôžu.

Nohavice – modely s vysokým pásom

Nižším ľuďom určite odporúčame nohavice s vysokým pásom, ktoré sú v poslednej sezóne považované za skutočný módny kúsok. Pre každodenné nosenie budú perfektné džínsy rovného strihu, ktoré Vám nielen pridajú centimetre, ale aj zoštíhlia. Okrem vysokého pásu môžu optické predĺženie zabezpečiť nohy siahajúce minimálne po členky. Je dôležité vyhnúť sa džínsom v oversize štýle.

Ak si dávame záležať na klasickejšom elegantnom outfite, zvoľme si oblekové nohavice s vysokým pásom, ktoré doplníme košeľou alebo šik blúzkou s jemnými, no nie príliš krkolomnými vzormi. Pamätajte, aby sa vyhnúť vodorovným pruhom. Rôzne typy rovnako nohavíc s vysokým pásom, ako aj na zaujímavé košele a blúzky nájdete na https://wearmedicine.sk/.

Sukne a podpätky

Ženy, ktoré snívajú o tom, že budú vyššie, môžu siahnuť po minisukniach. Takto môžete ľahko odhaliť nohy, čo opticky predĺži celú postavu. Najlepšou voľbou budú modely s rovným alebo mierne rozšíreným strihom. Dobrým doplnkom k nim je blúzka s výstrihom do V.

Krátke sukne nie sú všetko – rovnako presnou voľbou môžu byť aj o niečo dlhšie modely siahajúce po kolená. Skvelým spôsobom, ako v takomto outfite pridať centimetre navyše sú aj vysoké podpätky. Najženskejšia obuv dokonale predĺži nohy a v kombinácii so sukňou rozhodne dodá sexepíl.

Šaty s rázporkom

Veľmi dobrý nápad je predĺžiť postavu šatami. Nemali by ste si však vyberať okázalé, ohromujúce, riasené alebo výrazne rozšírené verzie. Riešením sú v tomto prípade dobre padnúce šaty ľubovoľnej dĺžky, ako napríklad priliehajúce k telu úpletové modely nad kolená.

Zaujímavým trikom je aj štylizácia s midi alebo maxi šatami s rázporkom na boku (tieto typy sú dostupné okrem iného na https://wearmedicine.com). Pamätajte, že tu platí podobný princíp ako v prípade krátkych sukní – odkrytie hoci len malej časti nôh siluetu trochu predĺži. Rázporok je tiež pútavým prvkom, ktorý robí outfit výrazným. Odporúčame najmä šaty vo farbe fľaškovozelenej, čiernej a námorníckej modrej, ku ktorým budú ladiť topánky na stĺpiku alebo ihličke.

Kombinéza so zvislými pásikmi

Dámske kombinézy sú jednoduchým, no veľmi módnym a pohodlným prvkom štylizácií. Môžu byť tiež efektívnym spôsobom, ako dosiahnuť toho, aby Vaša postava vyzerala vyššia a štíhlejšia. Stačí si vybrať ten správny vzor – so zvislými pásikmi, ktoré Vám hneď opticky pridajú pár centimetrov.

Kombinéza sa dá nosiť v lete aj v zime – vtedy stačí obliecť si dlhšie sako alebo vypasovaný žaket. Doplnkovým prvkom, ktorý v takomto outfite predĺži postavu, budú topánky na vyššej podrážke, napr. stĺpiku, klinovom podpätku, platforme, ihličkovom podpätku.